5$ Qin Shi Huang - Legendy o Wielkich Chińskich Cesarzach

2 oz Ag 999

Dostępny
Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
500 szt.
Data emisji
2020-06
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Legendy o Wielkich Chińskich Cesarzach
Cena: 1 749,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Pierwsza moneta z nowej serii "Legendy o Wielkich Chińskich Cesarzach". Otwiera ją Qin Shi Huang.

Był on założycielem dynastii Qin i jednocześnie pierwszym władcą Cesarstwa Chińskiego, który w 221 r. p.n.e. zjednoczył tzw. Walczące Królestwa na terenie ówczesnych Chin.

Karierę polityczną zaczął w wieku 13 lat, wstępując na tron państwa Qin. W ciągu następnych lat jego armia podbiła sześć innych państw, kończąc Okres Walczących Królestw. Zjednoczenie przesądziło o losach Chin, które do dziś pozostają jednym państwem, choć rozmiarami dorównują kontynentowi europejskiemu i są bardzo zróżnicowane językowo oraz etnicznie.

Po ustanowieniu cesarstwa władca zrobił wiele, żeby ujednolicić Chiny, między innymi zunifikował pismo, miary, wagi, walutę. Jest jednak postacią kontrowersyjną, gdyż porządek na rozległym terytorium utrzymywał, stosując totalitarne metody rządzenia, w tym terror.

Moneta zapakowana jest w tematyczne pudełko wraz z certyfikatem autentyczności. Zdobi ją wysoki relief oraz selektywne złocenie. Limitowany nakład - tylko 500 sztuk na całym świecie!

Rewers monety przedstawia wizerunek Qin Shi Huanga, trzymającego swój złoty miecz. Na monecie znajduje się wiele szczegółów, takich jak Wielki Mur Chiński, który wzbogaca tło. Awers z kolei przedstawia bardzo oryginalnego smoka. 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii