2$ Odkrywcze podróże, Endeavour 1770

2 oz Ag 999

Dostępny
Nominał
2 $
Państwo
Australia
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45,5 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Nakład
1770 szt.
Data emisji
2020-05
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Cena: 799,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Moneta wydana z okazji 250 rocznicy odkrycia wschodniego wybrzeża Australii. 

Statek badawczy brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej, Endeavour, którego kapitanem był odkrywca James Cook, miał za zadanie zbadać Ocean Spokojny. Dotarł do wschodniego wybrzeża Australii w 1770 roku. Ta historyczna podróż doprowadziła do rozwoju nauki w dziedzinie pomiarów długości geograficznej i hydrografii, a także zapisu nowych gatunków roślin przez botanika Josepha Banksa.

Wyposażona w replikę koła okrętowego, ta srebrna antyczna moneta upamiętnia wielki wpływ osiągnięć Endeavour na nawigację, mapowanie i nauki przyrodnicze.

Rewers monety przedstawia przełomy naukowe i odkrycia dokonane podczas podróży statkiem. Ułożone wokół centralnej wstawki obracającego się koła okrętowego, obejmują one statek, tarczę słoneczną wyznaczającą drogę Wenus, narzędzia nawigacyjne, kwiaty, sprzęt mapujący i Jamesa Cooka. W projekcie umieszczono również tło przedstawiające kontynenty, które udało się nanieść na mapę podczas rejsu.

Do każdej monety dołączony jest numerowany certyfikat autentyczności, a każda moneta jest prezentowana w klasycznej czarnej gablocie. 

W tej samej serii / kategorii