Pakiet III: 50$ Miecz Przeznaczenia - Wiedźmin, 5$ Miecz Przeznaczenia - Wiedźmin, Sztabka Złota 1 oz, 5$ Liść Klonowy x25 szt

Pakiet inwestycyjny

Wkrótce
Nominał
5$, 50$, 1$
Państwo
Niue Island, Szwajcaria, Kanada
Metal
Ag 999, Au 999
Waga
62.2 g, 1 kg, 31.1 g
Rozmiar
45 mm, 100 mm, 40.6 mm
Stempel
Oksydowany, BU
Dodatki
Agat
Data emisji
2020
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko, Blister, Tuba mennicza
2021-03-30
Przedsprzedaż
Cena: 28 779,23 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Wyjątkowy zestaw inwestycyjny! Kupując pakiet oszczędzasz około 700 zł, w porównaniu do kupna każdej pozycji z pakietu osobno! 

Dobrych inwestorów charakteryzuje lokowanie środków w różne gałęzie inwestycji. Numizmatyka dzieli się na inwestycję w sam kruszec oraz na inwestycję w monety kolekcjonerskie, których temat i dodatki zwiększają wartość. Proponujemy zatem połączenie tych dwóch wariantów w postaci pakietu inwestycyjnego.

Monety kolekcjonerskie charakteryzują się połączeniem interesującego tematu z wartościowym kruszcem. Zysk na takich monetach i jego wielkość zależą od kilku czynników: rodzaju kruszcu, wielkości nakładu, tematu, designu, dodatków, lub historii, jaka się z nimi wiąże. Wartościowe współczesne monety kolekcjonerskie bite są zwykle ze srebra lub złota najwyższej próby. Im niższy mają nakład, tym lepiej. Obecnie jednymi z najpopularniejszych monet kolekcjonerskich w Polsce są monety z Wiedźminem. Nie ma się czemu dziwić – świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego podbił światowe rynki. Nakład zeszłorocznej emisji monet z Wiedźminem wyprzedał się całkowicie.

Kruszce nazywane są „bezpieczną przystanią inwestycji”, ponieważ ich kurs nie zmienia się drastycznie w trakcie kryzysów finansowych, tak jak ma to miejsce np. w przypadku walut. Gdy weźmiemy pod uwagę ostatnich kilka lat, cena złota i srebra systematycznie wzrasta. W przypadku inflacji ich siła nabywcza rośnie, a nie spada. Kruszce są również inwestycją o dużej płynności. Są łatwe do przechowywania i zabezpieczenia, nie podlegają wpływom rynku, czy zmian ustrojów politycznych.

W skład zestawu wchodzą:

1) 5$ Miecz Przeznaczenia - Wiedźmin - moneta wybita z 2 uncji srebra próby 999, charakteryzująca się wysokim reliefem, ozdobiona ręcznie szlifowanym wielowarstwowym szkłem z zatopionymi płatkami złota oraz selektywnym złoceniem. Jej nakład wynosi 2000 sztuk na cały świat. Całość dostarczana jest w eleganckim, drewnianym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności.

2) 50$ Miecz Przeznaczenia - Wiedźmin - wyjątkowa moneta wybita aż z 1 kilograma srebra próby 999. Oprócz wagi imponuje również wielkością wynoszącą 100 mm. Posiada wysoki relief zarówno na rewersie, jak i awersie, co jest rzadkością w świecie monet kolekcjonerskich. Ciekawym dodatkiem do tej wersji jest kamień szlachetny - agat imitujący słońce. Dostarczana jest w eleganckim, drewnianym, lakierowanym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności. 

3) Sztabka Złota Valcambi 1 oz - sztabka produkcji Valcambi SA, czyli szwajcarskiej mennicy, która została założona w 1961 roku i w chwili obecnej jest jednym z największych i najbardziej renomowanych producentów złotych sztabek na świecie. Produkt wyróżnia się dobrej jakości blistrem (certipackiem), dobrze zabezpieczającym przed pęknięciem i uszkodzeniem sztabki.

4) 5$ Liść Klonowy - mennicza tuba 25 sztuk jednej z najbardziej rozpoznawalnych monet bulionowych na świecie. Produkowany nieprzerwanie od 1979 roku w Royal Canadian Mint, Liść Klonowy posiada niepowtarzalny dyfrakcyjny wzór linii promieniowych, co przeciwdziała ich podrabianiu. Moneta została wybita z 1 uncji srebra próby 999. Zdjęcia awersu są poglądowe - rocznik wybierany jest losowo. Posiada gwarancję kanadyjskiego rządu co do jakości, legalności i czystości kruszcu. Dodatkowo jest legalnym środkiem płatniczym. 

W tej samej serii / kategorii