50 Marek Austria & Germania

10 oz Ag 999.9

Dostępny
50 Marek Austria & Germania 10 oz Ag 999.9, 2021
Nominał
50 Marek
Państwo
Germania
Metal
Ag 999.9
Waga
10 oz
Rozmiar
38.61 mm
Stempel
BU
Nakład
250 szt.
Data emisji
2021
Akcesoria
Blister
Akcesoria
Kapsel
Cena: 2 899,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Awers monety przedstawia personifikacje Austrii i Germanii, ukazane jako młode i piękne kobiety. W przeszłości Pani Austria uważana była za uosobienie wieloetnicznego kraju. W artystycznej wizji Mennicy Germania trzyma włócznię, która symbolizuje oś świata, władzę, godność i honor. Głowę Austriaczki zdobi wieniec laurowy, symbol o wielorakim pozytywnym znaczeniu, zaś Germania zwieńczona jest gałązką dębu – drzewa, które towarzyszy jej od początku serii. Z kolei nasza bohaterka dzierży swój nieodłączny atrybut – cesarski miecz „Reichsschwert”. Bliskość między dwiema germańskimi amazonkami symbolizuje przyjaźń między obiema kulturami.

Rewers zgodnie z poprzednią serią, wizerunek na rewersie jest herbem reprezentującym zasady moralne i szlachetne wartości. Germania była krainą historyczną i nigdy nie była oficjalnym państwem, dlatego postanowiliśmy stworzyć własną interpretację jej herbu. Jego symbolika i wygląd są wytworem naszej wyobraźni, jednak został on stworzony zgodnie z obowiązującymi zasadami heraldyki.

Wszystkie monety są certyfikowane. COA dołączone do każdego zestawu zawiera wszystkie niezbędne informacje i gwarantuje wartość monety.

W tej samej serii / kategorii