50$ Amerykański Orzeł, Typ 2

1 oz Au 916 2021

21 dni roboczych
50$ Amerykański Orzeł 1 oz Au 916 2021 Typ 2 USA
Nominał
50 $
Państwo
USA
Metal
Au 916
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 32,7 mm
Stempel
BU
Data emisji
2021-07
Dostępność
21 dni roboczych
Cena: 8 863,88 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Amerykański Orzeł to złota moneta inwestycyjna posiadająca wagę jednej uncji oraz próbę kruszcu 916. Jest produkowana z 22- karatowego złota. Zawiera niewielką domieszkę srebra i miedzi. Ta niewielka domieszka innych niż złoto metali wpływa na większą wytrzymałość oraz barwę monety.

Jest to popularna moneta inwestycyjna, wybijana przez United States Mint. Personifikacja Wolności jest nieodłącznym elementem związanym z historią Stanów Zjednoczonych.

Moneta ta jest pełnoprawnym środkiem płatniczym w USA, posiada również gwarancję rządu co do jej legalności i czystości kruszcu. 

Ciekawostką jest fakt, iż "Amerykański Orzeł" wybijany jest stemplem odwróconym - awers jest odwrócony w stosunku do rewersu o 180 stopni.

Awers monety przedstawia personifikację Wolności i Wyzwolenia, kroczącą z atrybutami pokoju: gałązką oliwną oraz pochodnią. U jej stóp widać siedzibę Kongresu USA, a w tle promienie słońca. 

Na rewersie został uwieczniony wizerunek Orła, który zaprojektowała Jennie Norris. Ten wzór jest pierwszym nowym wzorem wprowadzonym od czasu rozpoczęcia serii w 1986 roku! Dodatkowo rewers zawiera zawarte w Deklaracji Niepodległości maksymy: "In God We Trust" oraz „E pluribus unum”.

W tej samej serii / kategorii