50$ Amerykański Orzeł 2024

1 oz Au 916 2024

24h

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
50 $
Państwo
USA
Metal
Au 916
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 32,7 mm
Stempel
BU
Dostępność
24h
Dostępność
Dostępny
Cena: 9 965,34 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Amerykański Orzeł to złota moneta inwestycyjna posiadająca wagę jednej uncji oraz próbę kruszcu 916. Jest produkowana z 22- karatowego złota, oraz zawiera niewielką domieszkę srebra i miedzi. Ta niewielka domieszka innych niż złoto metali wpływa na większą wytrzymałość oraz barwę monety.

Jest to popularna moneta inwestycyjna, wybijana przez United States Mint. Personifikacja Wolności jest nieodłącznym elementem związanym z historią Stanów Zjednoczonych.

Moneta ta jest pełnoprawnym środkiem płatniczym w USA, posiada również gwarancję rządu co do jej legalności i czystości kruszcu. 

Ciekawostką jest fakt, iż "Amerykański Orzeł" wybijany jest stemplem odwróconym - awers jest odwrócony w stosunku do rewersu o 180 stopni.

Rewers monety przedstawia personifikację Wolności i Wyzwolenia, kroczącą z atrybutami pokoju: gałązką oliwną oraz pochodnią. U jej stóp widać siedzibę Kongresu USA, a w tle promienie słońca. 

Na awersie został uwieczniony wizerunek lądującego w gnieździe orła, projektu amerykańskiej rzeźbiarki Miley Tucker-Frost. Dodatkowo zawiera zawarte w Deklaracji Niepodległości maksymy: "In God We Trust" oraz „E pluribus unum”.

W tej samej serii / kategorii