100$ Australijski Kangur 2024

1 oz Au 999 2024

24h

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
100 $
Państwo
Australia
Metal
Au 999,9
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 32,6 mm
Stempel
BU
Dostępność
24h
Dostępność
Dostępny
Cena: 9 826,24 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Złota moneta bulionowa Australijski Kangur to produkt szczególnie polecany inwestorom, chcącym zabezpieczyć swój kapitał.

Jest to walor bity z czystego złota, próby Au.9999 o wadze jednej uncji trojańskiej.

Jego producentem jest renomowana australijska mennica – Perth Mint.

Podkreśleniem wartości lokacyjnej złotego Kangura jest fakt, iż posiada gwarancję rządu Australii oraz stanowi pełnoprawny środek płatniczy na terenie kraju emitenta.

Walor z wizerunkiem Kangura jest jednym z najczęściej wybieranych produktów inwestycyjnych przez kolekcjonerów. Warto dodać, że to co wyróżnia ten produkt spośród innych złotych monet inwestycyjnych jest to, że projekt rewersu monety ulega corocznym zmianom. Co więcej, posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci wygrawerowanej litery „P” po stronie rewersu.

Sama historia tego niezwykłego bulionu sięga roku 1987. Przez pierwsze 21 lat produkcji, złoty kangur był wybijany jako moneta o nazwie „gold nugget”. Co ważne, od 1995 roku wizerunek niezmiennie zdobi kangur, wcześniejsze projekty przedstawiały oprócz kangura, wydobyte samorodki złota.

Awers przedstawia Króla Wielkiej Brytanii Karola III, według projektu Dan'a Thorne'a. Można na nim również znaleźć informację o wartości nominalnej waloru.

Rewers ukazuje dorosłego skaczącego kangura. W tle widnieje wiatrak. Na monecie umieszczono napis "KANGAROO" oraz informacje o wadze, roku wydania i próbie kruszcu. Projektantem rewersu był Wade Robinson.

W tej samej serii / kategorii