1000 Franków Rusałka - Bestie Słowiańskie BU

2 oz Ag 999 2022

Dostępny

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
1000 Franków
Państwo
Kamerun
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 38,61 mm
Stempel
BU
Nakład
10 000 szt.
Data emisji
2023-01
Akcesoria
Kapsel
Akcesoria
Certyfikat
Seria
Słowiańskie Bestie
Dostępność
Dostępny
Cena: 399,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Maksymalnie możesz zamówić:30 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

UWAGA! Przy zakupie tego towaru obowiązuje limit: 30 szt. (maksymalna dozwolona ilość we wszystkich zakupach klienta). Cena skorelowana jest z ceną srebra i zmienia się w czasie rzeczywistym. Premium na monecie nie jest stałe - może podlegać zmianie. Z powodów logistycznych nie łączymy zamówień na Rusałkę 2 oz BU z wcześniejszymi i późniejszymi zamówieniami.

  

Pierwsza moneta bulionowa Mennicy Gdańskiej!

   

Mamy przyjemność przedstawić naszą pierwszą monetę bulionową. Jest to Rusałka z serii "Bestie Słowiańskie". Została wybita z 2 uncji srebra. Zarówno rewers, jak i awers przyciągają uwagę swoimi szczegółami i detalami. Nakład tej monety bulionowej wynosi jedynie 10 000 sztuk.

    

Dlaczego warto zainteresować się srebrem inwestycyjnym?

Srebro to obok złota najbardziej popularny metal szlachetny. Jest szeroko używany w przemyśle, a to sprawia, że popyt na ten kruszec systematycznie wzrasta. Jest wdzięcznym tematem dla początkujących inwestorów, ponieważ nie wymaga dużych nakładów finansowych, ani specjalistycznej wiedzy. Zakup i późniejsza sprzedaż srebra nie różni się praktycznie niczym, od zakupów innych dóbr materialnych. Inwestowanie w srebro może stanowić rewelacyjne uzupełnienie portfela inwestycyjnego. Przy obecnej sytuacji gospodarczej warto zwrócić swoją uwagę na srebro, aby uchronić swoje oszczędności np. przed inflacją

  

Osoby zainteresowane zakupem całej serii monet bulionowych "Bestie Słowiańskie" powinny zwrócić uwagę na drewnianą kasetę, ułatwiającą przechowywanie tych monet w jednym, bezpiecznym miejscu.

  

W słowiańskiej mitologii rusałki były demonicznymi istotami, zamieszkującymi lasy, pola i zbiorniki wodne. Wyobrażano je sobie jako piękne, nagie dziewczęta z rozpuszczonymi, długimi włosami. Głośno się śmiały oraz śpiewały. Ukazywały się w czasie nowiu i wabił do siebie młodzieńców. Jeśli któryś się do nich zbliżył, włosy rusałek stawały się zielone, a twarze wykrzywione. Rusałki zabijały zwabione osoby, które ich dotknęły. Uważano, że rusałkami stają się panny, które zmarły zanim zdążyły wyjść za mąż. 

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii