2$ Trzęsienie Ziemi - Kataklizmy

1 oz Ag 999 Miedziowanie

Na zamówienie
1$ Trzęsienie Ziemi - Kataklizmy

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
2 $
Państwo
Fidżi
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 38,61 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Platerowana miedzią
Nakład
500 szt.
Data emisji
2018-05
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 599,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Trzęsienie Ziemi zajęło 3 miejsce w konkursie Coin Constellation 2018 w kategorii "Unikalna Koncepcja".

Więcej na naszym blogu: Sukces! Trzęsienie Ziemi wśród laureatów Coin Constellation 2018!

Przedstawiamy Państwu pierwszą monetę w serii Kataklizmy - piękny design, znakomite dodatki, niski nakład i niezwykła akcja charytatywna w jednym!

Od wieków życiu na ziemi towarzyszą Kataklizmy. Przychodzą niespodziewanie, sieją niewyobrażalne spustoszenie i zabierają miliony ludzkich istnień. Nowa seria monet, którą Państwu przedstawiamy opowiada o najgroźniejszych naturalnych zjawiskach, występujących na Ziemi. Emitent zapowiada około 6 monet w serii, wśród których znajdzie się m.in. wybuch wulkanu czy huragan.

Serię otwiera Trzęsienie Ziemi. Spośród dziesięciu najtragiczniejszych naturalnych katastrof w historii świata, aż połowa z nich to właśnie trzęsienia ziemi. Powstają w wyniku naprężeń skorupy ziemskiej i ruchów warstw skalnych, których efektem jest energia przekształcająca się w fale sejsmiczne. Część z nich dociera na powierzchnię Ziemi i niszczy wszystko na swojej drodze.

 

Spośród wszystkich trzęsień ziemi warto wymienić kilka, które zapisały się w historii świata jako sprawcy największych szkód:

 

Aleppo (Syria) - 1138 r., 8,5 stopni skali Richtera, wstrząsy były odczuwane aż w Damaszku (ok. 400 km dalej), zginęło ok. 230 tys. osób.

Damghan (Iran) - 856 r., 7,9 stopni skali Richtera, zginęło ok. 200 tys. osób.

Port-Au-Prince (Haiti) - 2010 r., 7 stopni skali Richtera, jedna z najtragiczniejszych katastrof naszych czasów, w której zginęło 316 tys. osób, a kilka milionów straciło dach nad głową.

San Francisco (USA) - 1906 r., 7,8 stopni skali Richtera, trzęsienie trwało 40 sekund, ale jego skutki (m.in. pożary) są uważane za najgorszą katastrofę w dziejach Stanów Zjednoczonych i przyczynę znacznego zahamowania rozwoju Kalifornii.

 

Seria Kataklizmy to nie tylko nowy rozdział w numizmatyce, który przenosi intensywne zjawiska naturalne i oddaje ich niszczycielską siłę w symboliczny sposób na niewielkiej powierzchni 38,61 mm, to również akcja charytatywna. My, Mennica Gdańska jako wyłączny dystrybutor tej serii zdecydowaliśmy o przekazaniu 1% od sprzedaży każdej monety na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu, które miało miejsce w 2015 roku. Zginęło wtedy niemal 9 tys. osób, a prawie pół miliona straciło mieszkanie. Nepalczycy wciąż zmagają się ze skutkami tamtych wydarzeń.

Trzęsienie Ziemi to jedna uncja oksydowanego srebra pokrytego miedzią. Wysoki relief znakomicie uwydatnia pęknięcia skorupy ziemskiej, które zajmują cały rewers. Na awersie, na tle zgliszczy miasta umieszczony został symbol emitenta - Fidżi oraz informacje na temat nominału, wagi, rodzaju metalu oraz roku emisji.

Na światowy rynek numizmatyczny trafi tylko 500 sztuk tej wyjątkowej monety, która nie tylko urozmaici kolekcję, przyniesie zysk nabywcy, ale przede wszystkim da realną pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi.

 

 

 Zobacz nagranie na YouTube!

 

 

 

 

W tej samej serii / kategorii