5$ Krucjaty Pruskie - Krucjaty Północne

1 oz Ag 999 2023

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Wyspy Cooka
Metal
Ag 999
Rozmiar
38,61 mm
Stempel
Oksydowany
Nakład
1000 szt.
Data emisji
2024-02
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Dostępność
Na zamówienie
2024-08-30
Przedsprzedaż
Cena: 599,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Długoletnia seria "Świętych Krzyżowców" kontynuuje się z nowym wydaniem pt. "Krucjaty Północne: Krucjata Pruska". Choć zawiera więcej szczegółów niż poprzednie wydania, ogólna koncepcja pozostaje taka sama. Moneta została wybita z 1 uncji czystego srebra najwyższej. Nakład jest ograniczony do zaledwie 1000 sztuk na całym świecie i jest dostarczana w pięknym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności. Ta trzecia edycja Krucjat Północnych z pewnością zainteresuje tych, którzy kolekcjonowali poprzednie wydania.

Rewers monety przedstawia szczegółową scenę ukazującą pojmanie Prusów. Po prawej stronie znajduje się wizerunek Hermanna von Salza, który był czwartym wielkim mistrzem Zakonu Krzyżackiego. Na górze widnieje napis "KRUCJATY PRUSKIE", a na dole znajdują się imię "HERMANN VON SALZA" oraz rok 2023 (rok emisji).

Na awersie monety przedstawione są dwie stylizowane postacie wojowników templariuszy z mieczem i flagą. Na górze napisane jest nazwa serii jako "HISTORIA KRUCJAT". Awers zawiera również herb z wizerunkiem królowej Elżbiety II oraz zawiera inskrypcje: "WYSPY COOKA" (kraj emitenta) oraz "5 DOLARÓW" (wartość nominalna).

W tej samej serii / kategorii