1 Hrywna Ruski Mir - Duch Narodów

1 oz Ag 999

Dostępny

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
1 Hrywna
Państwo
Ukraina
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 38,6 mm
Stempel
BU
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Ruten
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
200 szt.
Data emisji
2023-11
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Duch Narodów
Dostępność
Dostępny
Cena: 549,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Maksymalnie możesz zamówić:5 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Przedstawiamy kolejną srebrną monetę z serii "Duch Narodów", która jest poświęcona obywatelom Ukrainy walczących o wolność kraju.

Nazwa monety nawiązuje do walki z ruskim mirem. Koncepcja ta wiąże się z dążeniem do odzyskania statusu imperium, w oparciu o przekonanie o odrębności rosyjskiego świata cywilizacyjnego i rosyjskiej duchowości oraz prawie do ekspansji politycznej i kulturowej

Rewers „Ruskiego Miru” przedstawia postać Archanioła Michała z rozpostartymi skrzydłami i wyciągniętym mieczem, która widnieje w herbie Kijowa. Całość otacza napis w języku ukraińskim "dla nas i dusz prawych ludzi”. 

W tle widzimy zniszczone przez ogień państwo i uzbrojonych żołnierzy idących walczyć z ruskim mirem (rosyjskim światem) - agresorem, którego symbolizuje niedźwiedź brunatny. 

Wyjątkowe dodatki na monecie to ruten i złocenie

Na awersie, na samej górze znajduje się herb Ukrainy. W centrum ośmiokątnych kartuszy, na tarczy, widnieje logo Narodowego Banku Ukrainy. Godło to symbolizuje ochronę i powiększenie rezerw złota państwa.

Moneta waży jedną uncję, a jej nominał to 1 Hrywna. Nakład wynosi jedynie 200 sztuk na cały świat, a całość jest dostarczana w eleganckim, drewnianym pudełku, wraz z certyfikatem autentyczności.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii