2£ Król Karol III, Koronacja - Duch Narodów

 1 oz Ag 999 

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
2 £
Państwo
Wielka Brytania
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
38,61 mm
Stempel
BU
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Ruten
Dodatki
Selektywne złocenie
Dodatki
Wstawka 3D
Nakład
200 szt.
Data emisji
2023-04
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Duch Narodów
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 499,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:5 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

UWAGA! Obowiązuje limit zakupów: 5 szt. na klienta. Kolejna moneta z serii "Duch Narodów"!

Ta pamiątkowa moneta została stworzona z okazji koronacji Króla Karola III, która będzie miała miejsce 6 maja 2023 r. w Opactwie Westminsterskim.

Charles Philip Arthur George urodził się 14 listopada 1948 roku i jest pierwszym z czwórki dzieci królowej Elżbiety. W wieku 73 lat został natomiast najstarszym brytyjskim monarchą wstępującym na tron.

Moneta wykonana jest z 1 uncji czystego srebra w najwyższej jakości menniczej i jest ściśle ograniczona do zaledwie 200 sztuk na całym świecie. Monetę pokryta jest rutenem oraz posiada złocone element. Wstawka 3d w postaci korony dodaje monecie unikatowości.

Britannia to bardzo popularna moneta bulionowa. Wybijana przez brytyjską mennicę The Royal Mint. Posiada gwarancję rządu Wielkiej Brytanii i jest pełnoprawnym środkiem płatniczym w tym kraju. Pierwsza srebrna Britannia została wybita w 1997 roku.

Tegoroczna wersja została wybita z 1 uncji srebra próby 999. Rewers zdobi niezmienne personifikacja Wielkiej Brytanii, która powstała już w czasach rzymskich. W epoce wiktoriańskiej i podczas I wojny światowej wizerunek ten służył jako antropomorfizacja narodu brytyjskiego oraz dla celów propagandowych Ententy. Awers modyfikowany jest w każdym nieparzystym roku wydania.

Ze względu na wysoką płynność jest doskonałym produktem inwestycyjnym.

 

Zdjęcia poglądowe.

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii