10 Marek Ostara - Valkyries

2 oz Ag 999

Dostępny
Nominał
10 Marek
Państwo
Germania
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Wysoki Relief
Nakład
999 szt.
Data emisji
2023-03
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
1 549,00 zł 1 479,00 zł Zaoszczędź 70,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 1 499,00 zł

Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Przedstawiamy Ostarę, drugą monetę z serii Valkyries od Germania Mint. Moneta ta kontynuuje kolekcję germańskich bogiń, córek Odyna, które wedle germańskiej mitologii wspierały poległych w walce najdzielniejszych wojowników. Ostara symbolizuje wiosenne przebudzenie i rozkwit. Wraz z nią nadchodzi świeżość, światło i radość.

 

Na awersie Ostarze, bogini zwycięstwa życia nad śmiercią, towarzyszą jelenie i zając, symbole urodzaju i płodności. Wedle wierzeń, spacerująca po śniegu Walkiria znalazła rannego ptaka i przemieniła go w bardziej odporne na zimno zwierzę – zająca. Sama Ostara odziana jest w zwiewną białą suknię i kwietny wianek. Jej dekolt zdobi runa Berkanan – odpowiedzialna za witalność i regenerację, kobiecą płodność i piękno.

Rewers ponownie prezentuje wzór, będący połączeniem charakterystycznego dla Germania Mint dwugłowego orła, ze zwierzęciem bogini – jeleniem. Na tarczy, która uwzględnia rok emisji, stop metalu oraz nominał, znalazły się germańskie runy.

 

Zaprojektowana przez Mateusza Frąckowiaka moneta zostanie wyemitowana w nakładzie 999 sztuk. Jej oryginalność potwierdzi dołączony certyfikat autentyczności.

   

Zdjęcie poglądowe.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii