5$ Wielki Wybuch - Wszechświat

2 oz Ag 999 Meteoryt NWA 11228

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Druk fluorescencyjny
Dodatki
Meteoryt
Nakład
500 szt.
Data emisji
2019
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wszechświat
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 599,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Monety pochodzą z komisu.

Prezentujemy Państwu pierwszą monetę z wyjątkowej serii poświęconej najważniejszym kosmicznym zjawiskom Wszechświata. Zgodnie z chronologią serię otwiera Wielki Wybuch.

Według najbardziej prawdopodobnej naukowej teorii Wszechświat, czyli przestrzeń, czas, materia, energia i oddziaływania, wyłonił się w wyniku Wielkiego Wybuchu. Nie należy jednocześnie pojmować tego zjawiska zbyt dosłownie - wybuch rozumie się nie jako eksplozję, lecz rozszerzanie się przestrzeni.

Moneta poświęcona Wielkiemu Wybuchowi ma kształt soczewki i wybita jest z dwóch uncji srebra próby 999.

Rewers:

To wklęsła część monety, w której centralnej, najjaśniejszej części znajduje się kawałek meteorytu NWA 11228. Otacza go wielokolorowy fluorescencyjny druk uv imitujący przestrzeń kosmiczną z planetami i gwiazdami.

Awers:

Na tej części widoczne jest oksydowanie monety. Wzdłuż rantu zostały umieszczone informacje o parametrach: emitencie, nominale, roku wydania. Znajduje się tu również nazwa serii "Universe", imię królowej "Elizabeth II", której wizerunek możemy podziwiać w górnej części awersu.

Projektem monety zachwyciło się wielu kolekcjonerów na tegorocznych Targach Numizmatycznych w Berlinie. Polecamy jako dobrą inwestycję!

Projekty graficzne:

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii