5$ Droga Mleczna - Wszechświat

2 oz Ag 999 Meteoryt

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Meteoryt
Dodatki
Wklęsła
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-10
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wszechświat
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 199,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:10 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

UWAGA! Przy zakupie tego towaru obowiązuje limit: 10 szt. (maksymalna dozwolona ilość we wszystkich zakupach klienta).

 

Prezentujemy trzecią monetę z serii "Wszechświat", która przedstawia niezwykłe elementy kosmosu. Tym razem moneta skupia się wokół tematu drogi mlecznej. 

   

Galaktyczna nowość w świecie numizmatyki!

  

Rewers monety przedstawia kolorowe wyobrażenie wyglądu drogi mlecznej. W centrum monety umieszczono prawdziwy kawałek meteorytuRewers monety jest wklęsły, dzięki czemu imituje zakrzywianie wszechświata.

Nakład monety jest limitowany, wynosi jedynie 500 sztuk. Monetę zapakowano wraz z certyfikatem autentyczności w eleganckie, drewniane pudełko.

 

Droga Mleczna to galaktyka spiralna z poprzeczką, w której znajduje się m.in. Układ Słoneczny. Zawiera do 400 miliardów gwiazd. Ma średnicę około 100 000 lat świetlnych i grubość ok. 1000 lat świetlnych.

Na niebie widziana jest jako jasna smuga opasująca niebo, gdyż oglądamy dysk Galaktyki z jej wnętrza, jako że Układ Słoneczny znajduje się w pobliżu jego płaszczyzny. Droga Mleczna świeci najjaśniej w kierunku centrum, w okolicy gwiazdozbioru Strzelca. Pas Drogi Mlecznej sięga na północy do gwiazdozbioru Kasjopei, a na południu do gwiazdozbioru Krzyża Południa. Odzwierciedla to silne nachylenie płaszczyzny równika galaktycznego do płaszczyzny równika. Płaszczyzna Galaktyki jest także silnie nachylona do płaszczyzny ekliptyki, czyli orbity ziemskiej.

Droga Mleczna porusza się w kosmosie w kierunku Supergromady Lokalnej. Ta zaś przyciągana jest przez Wielki Atraktor, czyli olbrzymie skupisko galaktyk zgrupowanych w gromady i supergromady. Oddziaływanie grawitacyjne między Drogą Mleczną a Wielkim Atraktorem powoduje, że porusza się ona w kierunku jego centrum z prędkością ponad dwóch milionów kilometrów na godzinę.

   

Projekt monety:

5$ Droga Mleczna - Wszechświat 5$ Droga Mleczna - Wszechświat

 

Model 3D:

5$ Droga Mleczna - Wszechświat 5$ Droga Mleczna - Wszechświat

 

5$ Droga Mleczna - Wszechświat 

  

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii