5$ Joanna D'Arc - Bohaterki

2 oz Ag 999

Na zamówienie
5$ Joanna D'Arc - Bohaterki 2 oz Ag 999

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Wstawka 3D
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-10
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Bohaterki
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 199,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:10 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Druga moneta z niezwykłej serii "Bohaterki"! Seria ta prezentuje waleczne i odważne kobiety, które wpłynęły na losy ludzkości.

Joanna d’Arc, znana także jako Dziewica Orleańska (ur. prawdopodobnie 6 stycznia 1412 w Domrémy-la-Pucelle, zm. 30 maja 1431 w Rouen) – francuska bohaterka narodowa, święta Kościoła Katolickiego, patronka Francji. Podczas wojny stuletniej walnie przyczyniła się do kilku ważnych zwycięstw armii francuskiej, twierdząc, że działa kierowana przez Boga. Pośrednio przyczyniła się do koronacji Karola VII. Została schwytana przez Burgundczyków i przekazana Anglikom, osądzona przez sąd kościelny i spalona na stosie w wieku 19 lat. 24 lata później papież Kalikst III dokonał rewizji decyzji sądu kościelnego. Uniewinnił ją i określił przeprowadzony w Rouen proces jako sprzeczny z prawem. Została beatyfikowana w 1909 roku i kanonizowana w 1920.

Joanna twierdziła, że otrzymała widzenie od Boga, podczas którego dostała polecenie wyzwolenia ojczyzny spod panowania angielskiego. Chcąc wypróbować jej prawdomówność, niekoronowany król Karol VII wysłał ją do oblężonego Orleanu. Po doprowadzeniu do zniesienia oblężenia miasta w ciągu zaledwie dziewięciu dni uzyskała powszechny szacunek i przezwyciężyła lekceważącą postawę weteranów. Kilka kolejnych zwycięstw doprowadziło do koronacji Karola VII w Reims i rozstrzygnęło spór o sukcesję tronu Francji.

Moneta ta jest doskonałą pozycją zarówno inwestycyjną, jak i kolekcjonerską. Została wybita z 2 uncji czystego srebra. Na rewersie znalazła się dynamiczna scena - Joanna D'Arc w swojej dumnej pozie. Scena została podkreślona za pomocą kolorowego ognia. Co więcej, Joanna w lewej dłoni dzierży wstawkę 3D imitującą drewniany krzyż. 

Na awersie zostały umieszczone ornamenty oraz symbole bohaterki. Moneta zapakowana jest w eleganckie, drewniane pudełko umieszczone w kobiecej obwolucie. Całość uzupełnia certyfikat autentyczności.

Projekt monety:

 

 

Model 3D:

  

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii