2£ Elżbieta II Królowa Wielkiej Brytanii - Duch Narodów

1 oz Ag 999

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
2 £
Państwo
Wielka Brytania
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 38,61 mm
Stempel
BU
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Selektywne złocenie
Dodatki
Druk Space
Nakład
200 szt.
Data emisji
2022-09
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Duch Narodów
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 599,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:5 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

UWAGA! Obowiązuje limit zakupów: 5 szt. na klienta. Kolejna moneta z serii "Duch Narodów"!

 

Ta pamiątkowa moneta została stworzona ku pamięci królowej Elżbiety II, która zmarła 8 września 2022 r. w wieku 96 lat, po 70 latach panowania. Żadna królowa i żaden król nie rządził dłużej Wielką Brytanią. Już w wieku 25 lat monarchini z rodu Windsorów zastąpiła na tronie swojego ojca.

Moneta wykonana jest z 1 uncji czystego srebra w najwyższej jakości menniczej i jest ściśle ograniczona do zaledwie 200 sztuk na całym świecie. Monetę zdobi specjalna technika kolorystyczna "space" oraz złoto

Elżbieta II – królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z dynastii Windsorów od 6 lutego 1952 (koronowana 2 czerwca 1953) do 8 września 2022, córka króla Jerzego VI i jego małżonki, Elżbiety Bowes-Lyon. W listopadzie 1947 roku poślubiła Filipa Mountbattena, byłego księcia Grecji i Danii, a ich małżeństwo trwało 73 lata, aż do jego śmierci w kwietniu 2021 roku. Mieli czworo dzieci: Karola, Annę, Andrzeja i Edwarda.

Oprócz godności królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej była również głową 14 innych państw: Antigui i Barbudy, Australii, Bahamów, Belize, Grenady, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wysp Salomona, które razem z Wielką Brytanią mają status tzw. Commonwealth realm. Liczba państw, w których panowała Elżbieta II zmieniała się podczas jej panowania. Wszystkich państw, które uznawały ją za głowę państwa było 33.

 

Britannia to bardzo popularna moneta bulionowa. Wybijana przez brytyjską mennicę The Royal Mint. Posiada gwarancję rządu Wielkiej Brytanii i jest pełnoprawnym środkiem płatniczym w tym kraju. Pierwsza srebrna Britannia została wybita w 1997 roku.

Tegoroczna wersja została wybita z 1 uncji srebra próby 999. Rewers zdobi niezmienne personifikacja Wielkiej Brytanii, która powstała już czasach rzymskich. W epoce wiktoriańskiej i podczas I wojny światowej wizerunek ten służył jako antropomorfizacja narodu brytyjskiego oraz dla celów propagandowych Ententy. Awers modyfikowany jest w każdym nieparzystym roku wydania. 

Ze względu na wysoką płynność jest doskonałym produktem inwestycyjnym.

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii