2$ Persja - Imperial Art

2 oz Ag 999 Agat

Na zamówienie
2$ Persja - Imperial Art 2 oz Ag 999 2022 Niue

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
2 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Agat
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Nakład
500 szt.
Data emisji
2022-07
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Imperial Art
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 599,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:10 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Do wspaniałej serii "Imperial Art" dołącza kolejna potęga starożytnego świata - Persja. UWAGA! Monetę zdobi wstawka z naturalnego kamienia, dlatego każdy egzemplarz może się od siebie różnić. Zdjęcie monety jest poglądowe. 

Imperial Art to seria pięknych i niezwykle starannie wykonanych monet, których tematem jest sztuka, architektura i osiągnięcia najstarszych cywilizacji w dziejach.

 

Rewers monety ponownie zachwyca szczegółami. Po lewej stronie monety znajduje się wizerunek meczetu Sheikh Lotfollah, który jest dziełem irańskiego budownictwa Safawidów. Znajduje się on na słynnym placu Imama w Isfahanie. Przy budowie wykorzystano delikatne płytki, które w ciągu dnia zmieniają kolor z kremowego na różowy. Meczet ten wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wejście do meczetu zdobi wstawka w postaci agatu. Każda moneta jest wyjątkowa, ponieważ kamienie mogą się od siebie różnić, co jest naturalnym zjawiskiem. W tle meczetu umieszczono Persepolis. Na dole umieszczono nazwę monety, a nad nią znajdują się perskie ornamenty.

Z kolei awers przedstawia wnętrze Różowego Meczetu w Szirazie, w południowym Iranie. Został zbudowany za panowania dynastii Kadżarów. W głównej sali modlitewnej w oknach znajdują się liczne witraże, dzięki czemu sala ta mieni się różnokolorowym światłem, co daje efekt kalejdoskopu. Obok agatu umieszczono wizerunek Awicenny - perskiego uczonego, lekarza i filozofa. Awicenna był autorem 450 książek z których najbardziej znane to Kanon medycyny. Nazywany był często „ojcem nowoczesnej medycyny”.

 

Moneta umieszczona jest w eleganckim, drewnianym pudełku, wraz z certyfikatem autentyczności. Nakład jest limitowany - tylko 500 sztuk!

 

Projekt monety:

2$ Persja - Imperial Art 2 oz Ag 999 2022 Niue 2$ Persja - Imperial Art 2 oz Ag 999 2022 Niue

 

Model 3D:

2$ Persja - Imperial Art 2 oz Ag 999 2022 Niue 2$ Persja - Imperial Art 2 oz Ag 999 2022 Niue

 

2$ Persja - Imperial Art 2 oz Ag 999 2022 Niue

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii