20$ Doni Tondo, Michał Anioł - Mikropuzzle

3 oz Ag 999

Wkrótce
20$ Doni Tondo, Michał Anioł - Mikropuzzle 3 oz Ag 999 2023 Palau
Nominał
20 $
Państwo
Palau
Metal
Ag 999
Waga
93,3 g
Rozmiar
Ø 65 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Druk UV
Nakład
499 szt.
Data emisji
2022-06
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Mikropuzzle
2023-04-17
Przedsprzedaż
Cena: 2 329,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kolejna moneta dołącza do serii "Mikropuzzle". 

Ta 3 uncjowa srebrna moneta została stworzona na wzór puzzli. Jej wizerunek z kolei przedstawia "Doni Tondo" - słynny obraz Michała Anioła

Doni Tondo to jedyny obraz tablicowy namalowany przez włoskiego malarza, rzeźbiarza, poetę i architekta epoki odrodzenia Michała Anioła.

Obraz został namalowany na zlecenie przyjaciela Michała Anioła, Agnolo Doni, podczas jego pobytu we Florencji. Nie jest znana dokładna data powstania dzieła. Utrzymuje się, iż obraz został namalowany z okazji zaślubin Angolo Doni z Maddaleną Strozzi (jej herb widoczny jest na obramowaniu) w 1504 roku (małżonków Agnola i Maddalenę Doni znamy również z portretów wykonanych przez Rafaela). Za tym faktem przemawia ukazanie sceny przekazania Dzieciątka co może być aluzją do nazwiska zleceniodawcy – doni po włosku może oznaczać: ten, który daje.

Tematyka obrazu, nawiązująca do chrztu, według innych badaczy sztuki jest podstawą do interpretowania innej daty – 1507. W roku tym urodziła się córka Donich – Maria i została ochrzczona 8 września 1507 roku. Obraz miał być namalowany z okazji tego święta rodzinnego.

Nakład monety to tylko 499 sztuk. Dostarczana jest w tematycznym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności. 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii