10 Marek Arminius - Wojownicy

2 oz Ag 999

Dostępny
10 Marek Arminius - Wojownicy 2 oz Ag 999 2022
Nominał
10 Marek
Państwo
Germania
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Selektywne Złocenia
Nakład
499 szt.
Data emisji
2022-06
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wojownicy - Germania
Cena: 1 939,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Trzecia moneta z niezwykłej serii "Wojownicy". Pierwszą był Berserk, drugą Ariowit. 

Kolejna moneta z serii przedstawia wojownika zwanego Arminius. 

Arminius był synem wodza germańskiego plemienia Cherusków. Oddany jako zakładnik do Imperium Rzymskiego i kształcony na wzór szlachetnych Rzymian, zdobył doświadczenie w rzymskich działaniach wojennych i został wychowany na wielkiego wojownika. Postępując wbrew wyuczonym wartościom, wykorzystując swoje umiejętności i znajomość taktyki wojsk rzymskich, poprowadził plemiona germańskie do walki przeciwko swojemu okupantowi. Nie są znane dokładne motywy, które skłoniły Arminiusa do rozpoczęcia wojny wyzwoleńczej. Można jednak przypuszczać, że mimo iż został wychowany w służbie Imperium Rzymskiego, nigdy nie zapomniał o swoim pochodzeniu i w głębi duszy pragnął wolności dla ludu, z którym łączyła go krew.

Sukces Arminiusa, odniesiony w bitwie pod Lasem Teutoburskim, zmienił historię, a jego wpływ jest widoczny do dziś. Po raz pierwszy w historii Rzymianie wycofali się z okupowanych terytoriów i koniec ekspansji Imperium Rzymskiego mógł mieć tu swój początek.

Po raz kolejny moneta charakteryzuje się wysokim reliefem i bardzo szczegółowym projektem. Wybrane elementy został poddane złoceniu. Monetę zapakowano w tematyczne opakowanie wraz z certyfikatem autentyczności

 

W tej samej serii / kategorii