2$ Indie - Imperial Art

2 oz Ag 999 Agat

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
2 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Agat
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Nakład
500 szt.
Data emisji
2020-06
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Imperial Art
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 299,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Do wspaniałej serii "Imperial Art" dołącza kolejna potęga starożytnego świata - IndieImperial Art to seria pięknych i niezwykle starannie wykonanych monet, których tematem jest sztuka, architektura i osiągnięcia najstarszych cywilizacji w dziejach.

Rewers monety ponownie zachwyca szczegółami. Po lewej stronie monety znajduje się wizerunek świątyni Mahabodhi. Jest to buddyjski kompleks świątynny w Bodh Gaja, w stanie Bihar, w północnych Indiach. Został zbudowany w miejscu, w którym Budda Siakjamuni według tradycji miał doznać oświecenia. Cały kompleks świątynny został w 2002 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

W tle widoczny jest zjawiskowy Pałac Wiatrów. Po prawej stronie rewersu uwagę przykuwa piękny agat, wkomponowany w wizerunek świątyni Ranakpur Jain, która znajduje się w miejscowości Ranakpur w Radżastanie.

Na awersie monety główny budynek przedstawia Fort Amber - położony kilka kilometrów od Jaipuru kompleks budowli obronnych i pałacowych. Obok wizerunku królowej Elżbiety II znajduje się reprodukcja pomnika Buddy, który pierwotnie znajdował się w świątyni Mahabodhi. Awers jest również ozdobiony agatem, a także fryzami, czyli poziomymi pasami dekoracyjnymi.

 

 

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii