- Niedostępny
Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.
Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.
2 oz Ag 999
CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY
UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY
Druga moneta z serii oksydowanych, dwuuncjowych monet "Bogowie Rzymscy". Pierwsza z nich, Jowisz, wyprzedała się w 100%.
Bellona to rzymska bogini wojny, przypuszczalnie pochodzenia sabińskiego, żona bądź siostra Marsa.
W jej świątyni na Polu Marsowym przyjmowano poselstwa krajów niezaprzyjaźnionych z Rzymem i wodzów ubiegających się o triumf. Przed świątynią, obok kolumny zwanej "wojenną", odbywało się wypowiadanie wojny państwom niegraniczącym z Rzymem. Tam też Senat przyjmował wodzów powracających z wypraw wojennych.
Przedstawiano ją w hełmie i z dzidą w ręku, powożącą rydwanem Marsa. Kapłani Bellony charakteryzowali się ciemnym ubraniem i czarnym runem na głowie, natomiast ich boginię przedstawiano jako postać o odrażających rysach, zbliżonych do tradycyjnego wyobrażenia furii.
Rewers monety przedstawia wojowniczkę jadącą na rydwanie ciągniętym przez cztery konie. Pokazana jest w dynamiczny sposób, a jej postawa wskazuje na atak.
Na awersie widnieje Królowa Elżbieta II.