ZESTAW: Cyberpunk, bon kolekcjonerski + LATARKA LED/UV

Latarka + Banknot kolekcjonerski, 9 zabezpieczeń przed fałszerstwem

Dostępny
ZESTAW: Cyberpunk, bon kolekcjonerski + LATARKA LED/UV

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
0 Złotówek Gdańskich
Państwo
Polska
Rozmiar
140 x 70 mm
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Hologram
Nakład
5000 szt.
Data emisji
2022-04
Akcesoria
Latarka
Akcesoria
Etui, Rozpiska zabezpieczeń
Seria
The Punk Universe
Dostępność
Dostępny
135,00 zł 121,50 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 135,00 zł

Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Zestaw składający się z bonu kolekcjonerskiego oraz latarki z 2 funkcjami: światło UV i światło białe.

6 diod UV-LED o długości fali 365 nm (fale długie) oferuje różnorodne możliwości zastosowania. Na przykład, latarka może być używana do określania fluorescencji banknotów, znaczków, minerałów i skamielin, sprawdzania kart kredytowych i praw jazdy, uwidaczniania kolorów świecących w świetle UV.

Ogromna zaleta w porównaniu z większością lamp ręcznych UV: światło UV może być stosowane w jasnym otoczeniu i w świetle dziennym! Posiada pasek na rękę. Obudowa metalowa. Zasilanie bateryjne: 3x baterie 1,5 V, typ AAA (nie dołączone).

Uwaga: Lampa emituje promieniowanie UV. Nie należy świecić bezpośrednio w oczy. Nie narażać skóry na stałe działanie czynników zewnętrznych.

 

Pierwszy bon kolekcjonerski Mennicy Gdańskiej! Dołącza do fenomenalnej serii "The Punk Universe". 

Twórz nowoczesną numizmatykę razem z nami!

 

Ten bon kolekcjonerski doskonale oddaje charakter nurtu science-fiction, który dotyczy rozważań o zaawansowanej technologicznie przyszłości, zamieszkanej przez cyborgi i ludzi funkcjonujących w wirtualnej rzeczywistości.

Został zabezpieczony specjalistycznymi, innowacyjnymi technikami, zarówno na rewersie, jak i awersie. Papier PWPW S.A gwarantuje bezpieczeństwo nanoszonych danych i świadczy o indywidualności produktu.

Nakład jest ściśle limitowany - wynosi jedynie 5000 sztuk na cały świat.

Nowy produkt nawiązuje w swoim nominale do dawnej waluty gdańskiej, czyli złotówek gdańskich. Inspirując się antykorupcyjnym banknotem Mahatma Gandhi 0 Rupii, stworzyliśmy Polski odpowiednik, który zwraca uwagę na demoralizujące problemy współczesnego świata, niezależnie od pozycji i stanowiska. Bon nosi również w sobie antyinflacyjny przekaz, a na terenie Polski nie stanowi środka płatniczego.

 

Egzemplarz został zabezpieczony szeregiem różnych technik:
-obraz aktywny w promieniowaniu UV,

-mikrotekst pozytywowy,
-podpis,
-hologram,
-dwutunowy bieżący znak wodny,
-włókna zabezpieczające w świetle dziennym,
-włókna zabezpieczające aktywne w UV,
-zabezpieczenia chemiczne,
-numeracja typograficzna aktywna w promieniowaniu UV.

 

Ten bon jest kolekcjonerskim połączeniem tradycji z nowoczesnością!

 

Słowo "cyberpunk" opisuje jeden z gatunków science-fiction. Dotyczy rozważań o zaawansowanej technologicznie przyszłości, zamieszkanej przez cyborgi i ludzi funkcjonujących w wirtualnej rzeczywistości. Obraz społeczeństwa nie jest utopijny, wręcz przeciwnie – świetnie opisuje to angielski zwrot: High tech & Low life. Przyszłość w cyberpunku jest pesymistyczna, patologiczna, pełna moralnej destrukcji, a rozwinięta technologia jest często źródłem problemów i przynosi więcej szkody, niż pożytku. Cyberpunk ukazuje negatywne konsekwencje funkcjonowania ludzi w otoczeniu zaawansowanej technologii. Za początek tego nurtu uważa się wydanie książki "Neuromancer" przez Williama Gibsona, który opublikował swoje dzieło w 1984 roku.

Gatunek ten opisuje się też często zasadą 3M - Miasto, Masa, Maszyna. Akcja książek, czy filmów rozgrywa się zazwyczaj w ogromnych, przeludnionych metropoliach, w których technika zdemoralizowała ludzi, niszcząc relacje między nimi.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii