5$ Czyngis-Chan - Wielcy Dowódcy

2 oz Ag 999 Czerwone złoto

Na zamówienie
5$ Czyngis-Chan - Wielcy Dowódcy 2 oz Ag 999 2021 Niue

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Platerowanie Czerwonym Złotem
Nakład
999 szt.
Data emisji
2021-11
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wielcy Dowódcy
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 199,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu trzecią, doskonałą monetę z serii "Wielcy Dowódcy". Tym razem prezentuje ona Czyngis-Chana. 

Ta pięciodolarowa moneta na rewersie ukazuje walczącego Czyngis-Chana. W tle widać wielu odważnych Mongołów. Na szczególną uwagę zasługuje selektywne platerowanie czerwonym złotem, które imituje krew wojowników. Moneta zdobiona jest również trzymilimetrowym wysokim reliefem, który w najdrobniejszych szczegółach pokazuje każdy detal projektu. 

Awers został ozdobiony mapą przedstawiającą rozmieszczenie wojsk mongolskich i ich ekspansję; zaznaczono na nim najważniejsze bitwy i szlaki bojowe. Moneta dostarczana jest w eleganckim, drewnianym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności.

Czyngis-chan był słynnym twórcą imperium mongolskiego, jednym z największych zdobywców w historii. Urodził się między 1155, a 1167 rokiem w koczowisku Deliün Bołdak (dzisiejsza Rosja). Był synem lokalnego wodza mongolskiego, Jesügeja. Charakteryzował się niezwykłą charyzmą. Zdobył władzę nad częścią plemion mongolskich, których wodzowie ogłosili go chanem. Dzięki temu podporządkował sobie Tatarów, Kereitów, Najmanów itd.  W 1206 został obwołany wielkim chanem, czyli Czyngis-chanem.

Prowadził szeroką ekspansję nie tylko na Azję, ale również na Europę. Przeprawiając się przez pustynię Gobi zaczął podbijać ziemie należące do Chin. Siły zbrojne Czyngis-chana składały się głównie z konnicy. Mongołowie w tamtym okresie byli znani z wykorzystywania zdobyczy technicznych swoich przeciwników. Czyngis-chan był dowódcą okrutnym i budzącym strach - dzięki temu jego wojsko było niezwykle zdyscyplinowane. 

Czyngis-chan uważał państwo za własność swojej rodziny — stąd przed śmiercią podzielił je 1224 między synów i krewnych, zachowując władzę zwierzchnią nad całością.

Zapraszamy na naszego >> bloga <<, aby przeczytać dlaczego "Czyngis-Chan" to doskonała inwestycja!

 

Projekty monety:

5$ Czyngis-Chan - Wielcy Dowódcy 2 oz Ag 999 2021 Niue 5$ Czyngis-Chan - Wielcy Dowódcy 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

Modele 3D:

5$ Czyngis-Chan - Wielcy Dowódcy 2 oz Ag 999 2021 Niue 5$ Czyngis-Chan - Wielcy Dowódcy 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

5$ Czyngis-Chan - Wielcy Dowódcy 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii