5£ Płonący Completer - Bestie Królowej

2 oz Ag 999 Ruten

Na zamówienie
5£ Płonący Completer - Bestie Królowej 2 oz Ag 999 2021 Wielka Brytania

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 £
Państwo
Wielka Brytania
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 38,61 mm
Stempel
BU
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Ruten
Dodatki
Platerowanie Złotem
Nakład
200 szt.
Data emisji
2021-11
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Płonące Bestie Królowej
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 999,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Prezentujemy ostatnią monetę z serii "Płonące Bestie Królowej".

Z okazji koronacji królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II w 1953 roku przy wejściu do Opactwa Westminsterskiego ustawiono dziesięć majestatycznych bestii, które do dziś strzegą bram do słynnej świątyni anglikańskiej. Każda z bestii to posąg o wysokości ok. 1,8 metra symbolizujący spuściznę historyczną dynastii jednej z rodzin lub miejsc związanych z dynastią Windsorów.

Moneta została poddana platerowaniu, które jest najbardziej ekskluzywną metodą uszlachetniania monet. Awers i rewers przykrył czarny ruten, rzadki metal przejściowy, który stał się doskonałym tłem dla wszystkich bestii. Bestie zostały ozdobione 24-karatowym złotem, dzięki czemu jeszcze bardziej spektakularnie mienią się i afiszują swój majestat.

Dzięki połączeniu rutenu i złota moneta zyskuje na wartości i prezentuje się naprawdę unikatowo. Ciemny ruten wydobywa blask, a złoto eksponuje bogactwo zastosowanych technik. Uzyskano w ten sposób niepowtarzalny, kontrastujący efekt, który niezwykle harmonijnie ze sobą współgra, a kunsztowne wykonanie czyni monetę wyjątkowym arcydziełem sztuki menniczej.

Całość zamknięta jest w drewnianym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności, co stanowi doskonały prezent oraz niewątpliwie interesujący obiekt dla każdego kolekcjonera i inwestora.

Nakład jest ograniczony jedynie do 200 sztuk.

 

Projekt monety:

5£ Płonący Completer - Bestie Królowej 2 oz Ag 999 2021 Wielka Brytania 5£ Płonący Completer - Bestie Królowej 2 oz Ag 999 2021 Wielka Brytania

 

Moneta może zawierać tzw. milk spoty, czyli plamy wynikające z cech srebra. Plamy te nie podlegają reklamacji.

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii