5$ Dedal i Ikar - Mitologia

2 oz Ag 999 złocenie

Dostępny
5$ Dedal i Ikar - Mitologia 2 oz Ag 999 2021 Niue

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
500 szt.
Data emisji
2021-12
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Mitologia
Dostępność
Dostępny
Cena: 1 499,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Maksymalnie możesz zamówić:10 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Pierwsza moneta z nowej, fascynującej serii "Mitologia". 

Moneta ta została wybita z 2 uncji czystego srebra. Zdobi ją bardzo wysoki relief, dzięki czemu doskonale widoczne są każde detale monety. Na rewersie widoczne są wszystkie niezbędne elementy mitu o Dedalu i Ikarze. Złocenie na górze monety jest symbolem słońca, które wpłynęło na losy Dedala i Ikara. Odcień złota jest poglądowy - może różnić się na gotowej monecie. Nieregularny kształt monety sprawia, iż morze wydaje się być niezwykle wzburzone.

Z kolei na awersie monety widnieje symboliczny wizerunek labiryntu - zbudowanie go było jednym z najważniejszych dzieł Dedala. Moneta dostarczana jest w eleganckim, drewnianym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności. 

Ta moneta to doskonały pomysł na prezent nie tylko dla fanów mitologii!

Dedal i Ikar to postacie z greckiej mitologii. Dedal był wybitnym rzemieślnikiem, pracującym na dworze króla Krety, Minosa. Jego rzeźby były tak doskonałe, że mieszkańcy mówili, że są żywe. Jednym z większych zadań, jakie Król Minos zlecił Dedalowi, było wykonanie labiryntu dla Minotaura.

Dedal nie pochodził z Krety i bardzo tęsknił za swoją ojczyzną – Atenami. Król jednak zabronił mu opuszczać wyspę, ponieważ Dedal był dla niego zbyt cenny jako rzemieślnik i znał zbyt wiele tajemnic króla. 

Artysta nie mógł uciec drogą ani lądową, ani morską. Znalazł jednak sposób na opuszczenie wyspy. Sporządził skrzydła dla siebie i swojego syna Ikara, z ptasich piór sklejonych woskiem. Przed ucieką poinstruował Ikara, że nie może lecieć ani za blisko słońca, gdyż wosk się stopi, ani za blisko wody, gdyż pióra się zlepią. W momencie ucieczki Ikara zachwycił lot i zapomniał o radach ojca. Podleciał za blisko do słońca, przez co skrzydła się stopiły i Ikar runął do wody. Zrozpaczony ojciec odnalazł zwłoki syna. Wyspę, która znajdowała się w pobliżu nazwał na jego cześć Ikarią, a morze w którym zginął - Ikaryjskim. Po tym wydarzeniu Dedal nie wrócił do ojczyzny, ale zatrzymał się na Sycylii, na której został budowniczym. Po kilku latach Minos go wytropił i zaatakował Sycylię, jednak poniósł klęskę, a Dedal do końca swojego życia został na wyspie. 

 

Projekty:

5$ Dedal i Ikar - Mitologia 2 oz Ag 999 2021 Niue 5$ Dedal i Ikar - Mitologia 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

Modele 3D:

5$ Dedal i Ikar - Mitologia 2 oz Ag 999 2021 Niue 5$ Dedal i Ikar - Mitologia 2 oz Ag 999 2021 Niue

 

 

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii