25$ Notre Dame Paryż, Black Proof - Tiffany Art Metropolis

5 oz Ag 999 Szkło

Na zamówienie
25$ Notre Dame Paryż, Black Proof - Tiffany Art Metropolis 5 oz Ag 999 Szkło 2021 Palau
Nominał
25 $
Państwo
Palau
Metal
Ag 999
Waga
155,5 g
Rozmiar
Ø 65 mm
Stempel
Black Proof
Dodatki
Szkło
Nakład
555 szt.
Data emisji
2022-01
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Tiffany Art
Cena: 3 199,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.


 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kolejna niezwykła moneta dołącza do serii " Tiffany Art Metropolis". Seria ta prezentuje miejskie krajobrazy największych światowych metropolii. 

Tym razem moneta prezentuje Katedrę Notre Dame. Oczywiście w projekcie nie zabrakło znanej wszystkim wstawki, czyli słynnego szkła Tiffany Art.

Notre-Dame de Paris to gotycka archikatedra w Paryżu. Jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, między innymi dzięki powieści Katedra Marii Panny w Paryżu francuskiego pisarza Victora Hugo. Jej nazwa oznacza Naszą Panią i odnosi się do Marii, Matki Bożej.

Wzniesiono ją na wyspie na Sekwanie, zwanej Île de la Cité w 4. okręgu Paryża, w miejscu po dwóch kościołach powstałych jeszcze w IX wieku. Jej budowa trwała ponad 180 lat (1163–1345). Od 10 sierpnia 1806 roku w skarbcu katedry – pod opieką kanoników Kapituły Bazyliki Metropolitalnej – przechowywane były relikwie korony cierniowej.

Moneta zapakowana jest wraz z certyfikatem autentyczności w tematyczne opakowanie. 

 

W tej samej serii / kategorii