5$ Cyberpunk - The Punk Universe

2 oz Ag 999

Na zamówienie
Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Druk fluorescencyjny
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Numerowany Rant
Nakład
500 szt.
Data emisji
2021-03
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
The Punk Universe
2021-04-30
Przedsprzedaż
Cena: 2 499,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.


 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Jedna z najbardziej wyczekiwanych monet roku! Otwiera nową, fenomenalną serię "The Punk Universe". Monety zazwyczaj upamiętniają przeszłość, a my z kolei prezentujemy futurystyczną wizję.

 

Twórz nowoczesną numizmatykę razem z nami!

Nasza nowa moneta doskonale oddaje charakter cyberpunka. Rewers zachwyca mnogością szczegółów; każdy fragment monety odkrywa przed nami elementy cyberpunka. Projekt zaskakuje ilością kolorów, które przywodzą na myśl nowoczesne lasery i neony. Nawiązanie do przyszłości podkreślono również za pomocą druku fluorescencyjnego - moneta świeci w ciemności! Wybrane elementy poddane zostały podniesieniu, dzięki czemu całość nabrała trójwymiarowości. Awers również nawiązuje do cybernetyki - ukazuje skomplikowane połączenia, które mogą być zarówno informatyczne, jak i neuronalne.

Nakład monety jest ściśle limitowany - wynosi jedynie 500 sztuk na cały świat z czego:

- 250 sztuk przeznaczonych jest dla fanów
- 250 sztuk trafi na rynek kolekcjonerski!

Moneta dostarczana jest w dedykowanym, drewnianym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności.

Ta moneta to doskonała inwestycja dla wszystkich fanów science-fiction, graczy, ale również dla osób, które z powodzeniem chcą ulokować swoje finanse.

 

Słowo "cyberpunk" opisuje jeden z gatunków science-fiction. Dotyczy rozważań o zaawansowanej technologicznie przyszłości, zamieszkanej przez cyborgi i ludzi funkcjonujących w wirtualnej rzeczywistości. Obraz społeczeństwa nie jest utopijny, wręcz przeciwnie – świetnie opisuje to angielski zwrot: High tech & Low life. Przyszłość w cyberpunku jest pesymistyczna, patologiczna, pełna moralnej destrukcji, a rozwinięta technologia jest często źródłem problemów i przynosi więcej szkody, niż pożytku. Cyberpunk ukazuje negatywne konsekwencje funkcjonowania ludzi w otoczeniu zaawansowanej technologii. Za początek tego nurtu uważa się wydanie książki "Neuromancer" przez Williama Gibsona, który opublikował swoje dzieło w 1984 roku.

Gatunek ten opisuje się też często zasadą 3M - Miasto, Masa, Maszyna. Akcja książek, filmów, czy gier rozgrywa się zazwyczaj w ogromnych, przeludnionych metropoliach, w których technika zdemoralizowała ludzi, niszcząc relacje między nimi.

Ostatnio nurt stał się szczególnie popularny za sprawą długo wyczekiwanej gry "Cyberpunk 2077", której premiera przypada na 10 grudnia 2020.

W tej samej serii / kategorii