10000 Franków Yasuke, Pierwszy Afrykański Samuraj

2 oz Ag 999

Dostępny
Nominał
10000 Francs
Państwo
Czad
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 80 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Selektywne złocenie
Nakład
500 szt.
Data emisji
2020-11
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Cena: 1 439,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Ta piękna srebrna moneta  o masie 2 uncji jest poświęcona pierwszemu obcokrajowcowi, któremu w Japonii nadano rangę Samuraja - Yasuke.
Oksydowana,  z wysokim reliefem i selektywnym złoceniem, opakowana w tematycznym etui wraz z Certyfikatem Autentyczności.

Limitowany nakład do 500 sztuk na całym świecie.

W 1581 r. postawny, czarny Afrykanin o imieniu Yasuke został  pierwszym Samurajem - obcokrajowcem w Japonii. Yasuke przybył do Japonii w burzliwym czasie, kiedy kraj był uwikłany w wojnę domową i wewnętrzne walki o władzę. Z biegiem czasu nauczył się biegle języka i opanował japońskie sztuki walki. Jego doświadczenie wojskowe, wzrost i odcień skóry wzbudziły zainteresowanie najpotężniejszego przywódcy Japonii, Oda Nobunagi, który polubił Yasuke i przyjął go do swojej zaufanej świty.

Na monecie Yasuke jest przedstawiony w zbroi samurajów, z japońskim mieczem. Metoda złocenia monety inspirowana jest japońską techniką „Kintsugi”. Ta wyjątkowa moneta z pewnością wyróżni się w każdej kolekcji. W połączeniu z odważną formą Yasuke jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto naprawdę ceni japońską kulturę.

W produkcji zastosowano nową technikę bicia o nazwie „Bi-Metal Max”, aby osiągnąć niezwykłą wagę i średnicę 80 mm. Jest to możliwe dzięki połączeniu 11,5 uncji miedzi jako podstawy z górną warstwą 2 uncji czystego srebra, co dało wyjątkowo wysoki relief zwieńczony oksydowanym wykończeniem.

 

W tej samej serii / kategorii