5$ Ostatnie Życzenie - Wiedźmin

2 oz Ag 999 Wstawka 3D

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Selektywne złocenie
Dodatki
Wstawka 3D
Nakład
2000 szt.
Data emisji
2019-11
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wiedźmin
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 6 800,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Najbardziej wyczekiwana moneta 2019 roku! Mennica Gdańska wspólnie z Andrzejem Sapkowskim prezentuje pierwsze na świecie monety z wyjątkowej serii Wiedźmin !

Wiedźmin – cykl książek polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego, który opowiada o przygodach najemnego łowcy potworów. 

Tytułowi wiedźmini zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi żyjących w świecie wiedźmina. 

Ta srebrna moneta to główna moneta każdej emisji. Serię otwiera „Ostatnie Życzenie”, które nawiązuje do opowiadania Sapkowskiego, będącego wstępem do całego cyklu.

Moneta wybita jest z 62,2 gramów srebra próby 999. Rewers monety przedstawia walczącego głównego bohatera, który wraz z Yennefer próbuje uratować swojego kompana Jaskra, owładniętego zaklęciem Dżina. Każdy szczegół rewersu jest znakomicie widoczny dzięki bardzo wysokiemu reliefowi, który wynosi aż 3 mm. Uwagę zwracają również dodatki. Najważniejszy miecz Wiedźmina został platerowany czystym złotem. Yennefer z kolei otrzymała kolorową kulę wydrukowaną w drukarce 3D

Awers zdobią ornamenty zamku w Cintrze, jego główna sala oraz atrybuty wiedźmina: miecze i symbol wilka. Również pudełko, w którym ukryta jest moneta opatrzone zostało symbolem Wiedźmina, czyli wilkiem. 

Moneta ta jest prawnym środkiem płatniczym na wyspie Niue. Jednocześnie głową terytorium Niue jest władca Wielkiej Brytanii, dlatego na awersie monety musi widnieć wizerunek Królowej Elżbiety II oraz napisy w języku angielskim.

 

Plan emisyjny (może ulec zmianie):

1. Ostatnie Życzenie
2. Miecz Przeznaczenia
3. Krew Elfów 
4. Czas Pogardy 
5. Chrzest Ognia
6. Wieża Jaskółki 
7. Pani Jeziora 
8. Sezon Burz 

 

Projekt:

5$ Ostatnie Życzenie - Wiedźmin 5$ Ostatnie Życzenie - Wiedźmin

Model 3D:

5$ Ostatnie Życzenie - Wiedźmin 5$ Ostatnie Życzenie - Wiedźmin

Powstawanie Projektu:

5$ Ostatnie Życzenie - Wiedźmin

Film z monetą:

W tej samej serii / kategorii