5$ Leonidas - Wielcy Dowódcy

2 oz Ag 999 Czerwone Złoto

Na zamówienie
5$ Leonidas - Wielcy Dowódcy

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Platerowanie Czerwonym Złotem
Nakład
999 szt.
Data emisji
2019-10
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wielcy Dowódcy
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 1 299,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu drugą doskonałą monetę z serii "Wielcy Dowódcy". Zostajemy w tematach antycznych, po Spartakusie nadszedł czas na Leonidasa.

Leonidas był przywódcą Sparty w ostatniej dekadzie swojego życia. Uzbrojony w okrągłą tarczę, włócznię i krótki żelazny miecz, zasiał strach w szeregach wroga. Był przywódcą 6-7 tysięcznej armii, która zdołała powstrzymać 300 tysięcznych żołnierzy perskich dowodzonych przez Xerxesa w wąwozie Thermopil. Była to najważniejsza bitwa w wojnie grecko-perskiej. Leonidas i większość jego żołnierzy zginęła w walce, ale dało to Grekom czas na zebranie większej armii i stawienie czoła siłom wroga.

Ta pięciodolarowa moneta na rewersie ukazuje walczącego z perską armią Leonidasa. W tle widać niewielką, lecz waleczną armię złożoną ze Spartan. Na szczególną uwagę zasługuje selektywne platerowanie czerwonym złotem, które imituje krew wojowników. Moneta zdobiona jest również trzymilimetrowym wysokim reliefem, który w najdrobniejszych szczegółach pokazuje każdy detal projektu. 

Awers został ozdobiony mapą przedstawiającą rozmieszczenie wojsk persko-greckich, a także zaznaczono na nim najważniejsze bitwy i szlaki bojowe, a także portret Królowej Elżbiety II.

Projekty monety:

Leonidas - Wielcy Dowódcy Leonidas - Wielcy Dowódcy

Model 3D:

Leonidas - Wielcy Dowódcy Leonidas - Wielcy Dowódcy

Leonidas - Wielcy Dowódcy

Moneta zawdzięcza swoją unikatowość barwionemu pozłacaniu, niestandardowemu kształtowi oraz antycznemu wykończeniu. Jej emisja jest ograniczona do 999 sztuk na cały świat!

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii