5zł Odkryj Polskę – Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

6,54 g 2024

Na zamówienie

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
5 zł
Państwo
Polska
Metal
pierścień: MN25 rdzeń: CuAl6Ni2 (standard obiegowy)
Waga
6,54 g
Rozmiar
Ø 24 mm
Stempel
Zwykły
Nakład
1 000 000 szt.
Data emisji
2024-05
Akcesoria
Woreczek foliowy
Seria
Odkryj Polskę
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 7,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Odkryj Polskę - Opactwo Benedyktynów w Tyńcu 5 zł 2024 to moneta, która pochodzi z serii "Odkryj Polskę". Opactwo Benedyktynów w Tyńcu to jeden z najstarszych i najważniejszych klasztorów benedyktyńskich w Polsce. Znajduje się nad Wisłą, niedaleko Krakowa, i ma długą historię sięgającą XII wieku. Opactwo słynie z pięknej architektury, w tym imponującego kościoła opackiego z barokowym wystrojem wnętrza. Jest również ważnym ośrodkiem kulturalnym i duchowym, który przyciąga zarówno pielgrzymów, jak i turystów z całego świata.

Moneta została wybita w 2024 roku: pierścień z miedzioniklu i rdzeń i brązu aluminiowo-niklowego o łącznej wadze 6,54 gramów oraz średnicy 24 mm. Ten kolekcjonerski produkt posiada limitowany nakład, który wynosi do 1 000 000 sztuk.

Na awersie w półkolu znajduje się napis "RZECZPOSPOLITA POLSKA" i 5 ZŁ". U dołu wizerunku orła ustalonego dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, znajduje się data emisji waloru.

Rewers przedstawia opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Na rewersie widnieje napis "OPACTWO BENEDYKTYNÓW W TYŃCU", według projektu Pawła Pietrasa.

W tej samej serii / kategorii