10 zł Mjr Henryk Dobrzański „Hubal”

1 oz Ag 999 2024

Dostępny

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
10 zł
Państwo
Polska
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 32 mm
Stempel
Lustrzany
Nakład
10 000 szt.
Data emisji
2024-02
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Dostępność
Dostępny
Cena: 369,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Srebrna moneta kolekcjonerska wyemitowana w 2024 roku przez Narodowy Bank Polski. Walor upamiętnia postać Henryka Dobrzańskiego majora kawalerii Wojska Polskiego, dowódcę Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej oraz sportowca. Zginął w walce z żołnierzami Wehrmachtu. Projekt monety opracowała Dobrochna Surajewska.

Awers: Z lewej strony wizerunek majora Henryka Dobrzańskiego na koniu z szablą, z prawej strony, częściowo na wyodrębnionej płaszczyźnie, wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, pod orłem, po prawej stronie, znak mennicy: m / w. U dołu szabla i czapka polowa, poniżej cytat z wypowiedzi majora Henryka Dobrzańskiego po upadku obrony Warszawy w 1939 r. o treści: „Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. / Tak mi dopomóż Bóg”, zakończony kropką. Wzdłuż brzegu, od lewej strony ku górze, półkolem napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA 2024, w dolnej części półkolem napis: 10 ZŁ.

Rewers: Centralnie wizerunek popiersia majora Henryka Dobrzańskiego w mundurze, kożuchu i czapce polowej, w tle z lewej strony portretu wizerunek grupy żołnierzy na koniach. Wzdłuż dolnego brzegu półkolem napis: MJR HENRYK DOBRZAŃSKI „HUBAL”.

W tej samej serii / kategorii