50 zł Pałac Biskupi w Krakowie

2 oz Ag 999

Dostępny
50zł Pałac Biskupi w Krakowie 2 oz Ag 999 2021

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
50 zł
Państwo
Polska
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Zwykły
Dodatki
Szkło
Nakład
6000 szt.
Data emisji
2021-09
Dostępność
Dostępny
1 350,00 zł 945,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 1 012,50 zł

Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

W Pałacu Biskupim przez pewien czas mieszkał Karol Wojtyła. Zamieszkał tutaj w roku 1964, rok po wyborze na biskupa, a wyprowadził się wówczas, gdy został wybrany na papieża (1978). Odwiedzając Kraków podczas wszystkich pielgrzymek do Polski wybierał pałac jako miejsce odpoczynku.

Jan Paweł II zasłynął spontanicznymi, nieoficjalnymi wystąpieniami do tłumów wiernych, zgromadzonych przy ul. Franciszkańskiej, na placu przed kościołem Franciszkanów i okolicach.

Na dziedzińcu pałacu znajduje się pomnik Jana Pawła II ufundowany i wykonany przez Jole Sensi Croci. Z inicjatywy papieża przeniesiony do Krakowa podczas pierwszej jego pielgrzymki do Polski w 1979. Odsłonięto go 18 maja 1980 na pamiątkę jubileuszu 60. urodzin papieża.

REWERS: Fragment portalu głównego wejścia do Pałacu Biskupiego w Krakowie, ponad nim „okno papieskie” z mozaiką przedstawiającą portret papieża Jana Pawła II.
Z lewej strony okna stylizowany herb papieski, wzdłuż brzegu, od dołu ku górze, napis: PAŁAC BISKUPI W KRAKOWIE.

AWERS: Centralnie fasada Pałacu Biskupiego w Krakowie, na jej tle z lewej strony „okno papieskie” z mozaiką przedstawiającą portret papieża Jana Pawła II. Z prawej strony powyżej budynku wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, pod orłem, po prawej stronie znak mennicy: m / w. W dolnej części poniżej budynku cytat: „Jakby się kto pytał, Franciszkańska 3” / św. Jan Paweł II.

W tej samej serii / kategorii