25 Marek Austria & Germania

5 oz Ag 999.9

Dostępny
25 Marek Austria & Germania 5 oz Ag 999.9, 2021
Nominał
25 Marek
Państwo
Germania
Metal
Ag 999.9
Waga
155,5 g
Rozmiar
38.61 mm
Stempel
BU
Nakład
500 szt.
Data emisji
2021
Akcesoria
Blister
Akcesoria
Certyfikat
Cena: 1 469,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Awers monety przedstawia personifikacje Austrii i Germanii, ukazane jako młode i piękne kobiety. W przeszłości Pani Austria uważana była za uosobienie wieloetnicznego kraju. W artystycznej wizji Mennicy Germania trzyma włócznię, która symbolizuje oś świata, władzę, godność i honor. Głowę Austriaczki zdobi wieniec laurowy, symbol o wielorakim pozytywnym znaczeniu, zaś Germania zwieńczona jest gałązką dębu – drzewa, które towarzyszy jej od początku serii. Z kolei nasza bohaterka dzierży swój nieodłączny atrybut – cesarski miecz „Reichsschwert”. Bliskość między dwiema germańskimi amazonkami symbolizuje przyjaźń między obiema kulturami.

Rewers zgodnie z poprzednią serią, wizerunek na rewersie jest herbem reprezentującym zasady moralne i szlachetne wartości. Germania była krainą historyczną i nigdy nie była oficjalnym państwem, dlatego postanowiliśmy stworzyć własną interpretację jej herbu. Jego symbolika i wygląd są wytworem naszej wyobraźni, jednak został on stworzony zgodnie z obowiązującymi zasadami heraldyki.

Wszystkie monety są certyfikowane. COA dołączone do każdego zestawu zawiera wszystkie niezbędne informacje i gwarantuje wartość monety.

W tej samej serii / kategorii