0 Euro Elbląg

Banknot

Dostępny
Nominał
0 €
Państwo
Polska
Rozmiar
135 x 74 mm
Nakład
5000 szt.
Data emisji
2022-04
Seria
0 euro
Cena: 69,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Jedyny w swoim rodzaju banknot o nominale 0 euro.

Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 r. we Francji i rozprzestrzenił się na całą Europę. Banknot wykonano w 100% z bawełnianego papieru, czyli takiego, z jakiego produkuje się oryginalne banknoty euro. Zawiera on wiele zabezpieczeń przed fałszerstwem, m.in. hologram, znak wodny, mikrodruk, elementy ochronne UV itp.

Elbląg to miasto o wyjątkowym położeniu geograficznym usytuowane na pograniczu Żuław Wiślanych oraz Wysoczyzny Elbląskiej. Obecnie funkcjonuje na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim. Jest najstarszym miastem w województwie oraz jednym z najstarszych w Polsce. Pierwsza wzmianka o początkach Elbląga mówi o założeniu w 1237 roku niewielkiego drewnianego grodu przy ujściu rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego przez rycerzy z Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie pod dowództwem Hermana Balka. W 1246 roku osada otrzymała przywilej lokacyjny na prawie lubeckim (prawa miejskie). Walki trwające w Elblągu pod koniec II wojny światowej w 1945 roku spowodowały potężne zniszczenia.

Postępująca odbudowa Starego Miasta z zachowaniem przedwojennego układu urbanistycznego, kamienicami nawiązującymi do ich dawnego wyglądu, elementami architektury i motywami dekoracyjnymi czy też odbudowane według historycznych wzorców dwa mosty zwodzone, to nowy styl zwany retrowersją.

W tej samej serii / kategorii