0 Euro Orły Górskiego, Zygmunt Anczok

Banknot

Dostępny
0 Euro Orły Górskiego, Zygmunt Anczok

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
0 €
Państwo
Polska
Rozmiar
135 x 74 mm
Nakład
5000 szt.
Data emisji
2021-05
Akcesoria
Blister
Seria
0 euro
Dostępność
Dostępny
69,00 zł 4,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 31,05 zł

Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Jedyny w swoim rodzaju banknot o nominale 0 euro.

Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 r. we Francji i rozprzestrzenił się na całą Europę. Banknot wykonano w 100% z bawełnianego papieru, czyli takiego, z jakiego produkuje się oryginalne banknoty euro. Zawiera on wiele zabezpieczeń przed fałszerstwem, m.in. hologram, znak wodny, mikrodruk, elementy ochronne UV itp.

Orły Górskiego to drużyna złożona z byłych zawodników piłki nożnej, występująca rekreacyjnie w latach 90. XX wieku i początku XXI wieku, biorąca nazwę od popularnego określenia reprezentacji Polski w piłce nożnej z lat jej największej świetności (lata 70. XX wieku). Ekipa występowała przez długi okres pod wodzą Kazimierza Górskiego.

Zygmunt Anczok to polski piłkarz, grający na pozycji lewego obrońcy, reprezentant Polski, olimpijczyk, trener. W latach 1965–1973 w reprezentacji Polski rozegrał 48 meczów. Podczas turnieju olimpijskiego w Monachium był podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Kazimierza Górskiego i grał we wszystkich siedmiu meczach, w tym finałowym 10 września 1972 na Stadionie Olimpijskim w Monachium, w którym reprezentacja Polski wygrała 2:1 z obrońcami tytułu – reprezentacją Węgier, dzięki czemu po raz pierwszy w historii została mistrzem olimpijskim. 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii