0 Euro Legnica - Zamek Piastowski

Banknot

Dostępny
Nominał
0 €
Państwo
Polska
Rozmiar
135 x 74 mm
Nakład
4000 szt.
Data emisji
2020-08
Akcesoria
Folder Emisyjny
Seria
0 euro
Cena: 149,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Polska emisja banknotu 0 euro! Jedyny w swoim rodzaju banknot o nominale 0 euro poświęcony Zamkowi w Legnicy. Uwaga! Maksymalnie można zakupić 2 sztuki banknotu na jedną osobę!

Banknot 0 Euro Souvenir to projekt, który został zapoczątkowany w 2015 r. we Francji i rozprzestrzenił się na całą Europę. Banknot wykonano w 100% z bawełnianego papieru, czyli takiego, z jakiego produkuje się oryginalne banknoty euro. Zawiera on wiele zabezpieczeń przed fałszerstwem, m.in. hologram, znak wodny, mikrodruk, elementy ochronne UV itp.

Zamek Piastowski to jedna z najważniejszych budowli Legnicy. Przez ponad 750 lat była siedzibą i symbolem władzy terytorialnej: książąt piastowskich, starostów habsburskich, pruskich i niemieckich urzędów rejencyjnych. 

Zapewne  wraz z usamodzielnieniem się Henryka Brodatego i wydzieleniem mu przez ojca ks. Bolesława Wysokiego dzielnicy legnickiej, co mogło nastąpić ok. 1190 r., rozpoczęła się poważna przebudowa książęcej siedziby. Dotychczasowy, drewniano-ziemny  zespół grodowy został w znacznym stopniu rozplantowany, a na jego miejscu pod koniec XII w.i na początku  XIII  w.  wzniesiono  kilka  dość znacznych budowli ceglanych. Przede wszystkim palatium i dwie wieże obronne nazwane później imieniem św. Piotra (patrona Legnicy) oraz św. Jadwigi (żony Henryka Brodatego i śląskiej świętej).

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii