5 Marek Hildegarda - Valkyries

1 oz Ag 999 2022

Na zamówienie
5 Marek Hildegarda - Valkyries 1 oz Ag 999 2022 BU
Nominał
5 Marek
Państwo
Germania
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 38,61 mm
Stempel
BU
Nakład
25 000 szt.
Data emisji
2022-05
Akcesoria
Kapsel
Akcesoria
Certyfikat
Seria
Valkyries
Cena: 299,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

Maksymalnie możesz zamówić:5 sztuk produktu.
 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Pierwsza moneta z nowej serii "Valkyries", wyprodukowana przez Germania Mint. Seria ta będzie przedstawiać nordyckie boginie, córki Odyna. W mitologii nordyckiej Walkirie przenosiły do Valhalli dusze najdzielniejszych wojowników, którzy polegli w bitwie.

Na rewersie monety Hildegarda przedstawiona jest jako opiekunka ludzi. Za Walkirią znajduje się twierdza, strzeżona przez wysoki mur z drewnianej palisady. W ręku Hildegarda trzyma germańską włócznię i tarczę z wizerunkiem wilka Fenrira. Na zbroi bogini wyryta jest runa Algiz - jej funkcją jest ochrona i dawanie poczucia bezpieczeństwa, otwartości i wsparcia. Hildegardzie towarzyszy wilk, który widoczny jest również w tle monety - na skale, wyjący do księżyca.

Z kolei awers prezentuje zupełnie nowy wzór, łączący zarówno charakterystycznego dla Germania Mint dwugłowego orła, jak i nowe runy germańskie oraz wyjącego wilka. Motyw zwierzęcy, symbolizujący siłę i niezależność, nie jest przypadkowy - w zamian za pożywienie wilki broniły osad i ich mieszkańców. Cała konstrukcja rewersu jest skomponowana w formie tarczy, na której umieszczono również rok emisji, stop metalu oraz nominał 5 marek.

Moneta wybita jest w nakładzie 25 000 sztuk. Dostarczana jest wraz z certyfikatem autentyczności. 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii