Nowe serie 1 połowy 2019 roku

W drugiej połowie 2019 roku ukażą się nasze kolejne nowe serie monet. To idealny moment, aby podsumować serie z pierwszej połowy 2019 roku. 

SKRYTOBÓJCY

Pierwsza nowa seria poświęcona jest "Skrytobójcom". Skupiać się będzie ona na zabójcach, którzy w sposób tajemniczy i wręcz niezauważalni likwidowali jednostki, lub całe grupy ludzi. Kierowali się oni moralnością, ideologią, lub byli po prostu płatnymi zabójcami. Pierwsza moneta z serii przedstawia znanych z historii, a także gier komputerowych Nizarytów.  

Specyfikacja

Emitentem serii jest Niue Island, nominał pojedynczej sztuki wynosi 5$. Każda moneta wybita będzie z dwóch uncji (62,2 g) czystego srebra próby 999, a ich średnica wynosić będzie 45 mm. Wybraliśmy do monet stempel oksydowany, aby nadać im antycznego wykończenia. Każdy egzemplarz wyróżniać się będzie wyjątkowo wysokim reliefem, dzięki którym widoczny będzie każdy szczegół rewersu. Dodatkowo, wybrane elementy poddane zostaną złoceniu. Nakład każdej monety z serii wynosić będzie 999 sztuk. Numeracja monety podana jest na jej boku.  

Nizaryci

Nizaryci otwierają serię "Skrytobójcy". Często naprzemienne stosowano nazwę Asasyni i Nizaryci. Została ona zdefiniowana w średniowieczu, a opisywała zabójców należących do tajnej muzułmańskiej sekty działającej na Bliskim Wschodzie. Przez wiele dziesięcioleci Asasyni skutecznie działali zabijając na zlecenie, a jednocześnie pozostając całkowicie anonimowi. Wzbudzali powszechny strach, przez co stali się synonimem bezlitosnych zabójców.

W sprzedaży pozostało nam jeszcze kilka monet z tej serii. Ze względu na ogólnoświatowy, popularny temat, Asasyni są doskonałą inwestycją. Piękny wizerunek i niski nakład gwarantują sukces całej serii.

Rewers monety przedstawia trzy postacie Asasynów w charakterystycznych strojach i pełnym uzbrojeniu, gotowych do walki. W rękach trzymają pozłacane sztylety. W tle możemy podziwiać Alamut - górską twierdzę znajdującą się w górach Elbrus, która w latach 1090-1256 była ośrodkiem politycznym nizaryckich ismalitów. Wysoki relief znakomicie uwypukla najdrobniejsze szczegóły projektu i pozwala poczuć atmosferę niebezpieczeństwa, która emanuje od skrytobójców.

W centralnej części awersu znajduje się wizerunek królowej Elżbiety II. Wzdłuż rantu zostały umieszczone informacje o nominale, emitencie i roku wydania. Całość zdobi piękne arabskie wzornictwo, w które wkomponowane zostały dwa sztylety.

Projekty graficzne rewersu i awersu:

Nizaryci-Skrytobójcy-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

Zdjęcia wybitej monety:

Nizaryci-Skrytobójcy-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

Nizaryci-Skrytobójcy-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

Nizaryci-Skrytobójcy-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

ŚWIAT METEORYTÓW

Bardzo ciekawą, nową serią jest "Świat Meteorytów". Seria ta będzie przedstawiać najsłynniejsze znane ludzkości meteoryty, które uderzyły w powierzchnię Ziemi. Jest to niezwykle ciekawy temat, z uwagi na fakt, że od zarania dziejów człowiek interesuje się Wszechświatem i wszystkim, co jest z nim związane. 

Specyfikacja

Emitentem serii jest Niue Island, nominał pojedynczej sztuki wynosi 5$. Każda moneta wybita będzie z dwóch uncji (62,2 g) czystego srebra próby 999, a ich średnica wynosić będzie 50 mm. Wybraliśmy do monet stempel oksydowany, aby nadać im antycznego wykończenia. Każdy egzemplarz wyróżniać się będzie niezwykłym dodatkiem, jakim jest prawdziwy meteoryt! Nazwa danej monety nawiązywać będzie do nazwy meteorytu, który będzie ją zdobić. Nakład każdej monety z serii wynosić będzie 666 sztuk. W przypadku tej serii numer danego egzemplarza również będzie znajdować się na boku. 

Fukang

Pierwsza moneta z serii poświęcona jest meteorytowi Fukang. Nie bez powodu - jest to jeden z największych i najcięższych meteorytów znaleziony na powierzchni ziemskiej! Odkryty został stosunkowo późno, bo dopiero w 2000 roku, przez anonimowego poszukiwacza w Chinach. Fukang otrzymał swoją nazwę od nazwy miejscowości, znajdującej się w pobliżu miejsca jego uderzenia. Meteoryt ten ważył aż 1003 kg! Do dzisiaj uznawany jest przez wielu jako najładniejszy meteoryt, a wykorzystuje się go również w jubilerstwie. 

Nasza moneta poddana została platerowaniu miedzią, przez co nabrała unikatowego koloru. Dzięki temu jeszcze lepiej oddaje projekt rewersu. Ostatnie kilka sztuk Fukanga jest doskonałą formą oszczędności swojego kapitału i zabezpieczenia go na przyszłość.

Rewers przedstawia Ziemię pękniętą po tym, jak uderzył w nią meteoryt. Na środku znajduje się kawałek prawdziwego meteorytu. Wysoka płaskorzeźba nadaje autentyczności. Kolory przypominają ziemię pokrytą kurzem i spalonym ogniem.

Na awersie znajduje się wizerunek Królowej Elżbiety II i symulacja lotu meteorytu.

Projekty graficzne rewersu i awersu:
Meteoryt-Fukang-Świat-Meteorytów-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

Zdjęcia wybitej monety:

Meteoryt-Fukang-Świat-Meteorytów-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

Meteoryt-Fukang-Świat-Meteorytów-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

Meteoryt-Fukang-Świat-Meteorytów-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

WSZECHŚWIAT

Ostatnią naszą nowością jest seria "Wszechświat", która od razu okazała się wielkim sukcesem. Działalność i sława Stephena Hawkinga w pewnym stopniu przyczyniła się do wzrostu zainteresowania zagadnieniami z dziedziny kosmosu. Druga moneta z serii ukaże się już w I połowie 2020 roku. 

Specyfikacja

Emitentem serii jest Niue Island, nominał pojedynczej sztuki wynosi 5$. Każda moneta wybita będzie z dwóch uncji (62,2 g) czystego srebra próby 999, a ich średnica wynosić będzie 50 mm. Wybraliśmy do monet stempel oksydowany, aby nadać im antycznego wykończenia. Każdy egzemplarz wyróżniać się będzie kolorowym nadrukiem UV, a także bardzo interesującym nadrukiem fluorescencyjnym! Nakład każdej kolejnej monety wynosić będzie 500 sztuk. 

Wielki Wybuch

Serię "Wszechświat" musiała otworzyć moneta Wielki Wybuch. Od tego wszystko się zaczęło, więc był to oczywisty temat na początek serii. Według najbardziej prawdopodobnej naukowej teorii,Wszechświat, czyli przestrzeń, czas, materia, energia i oddziaływania, wyłonił się w wyniku Wielkiego Wybuchu. Nie należy jednocześnie pojmować tego zjawiska zbyt dosłownie - wybuch rozumie się nie jako eksplozję, lecz rozszerzanie się przestrzeni.Moneta wybita została w kształt soczewki. Na specjalne zamówienie Klienta możemy sprowadzić jeszcze kilka ostatnich sztuk tej monety.

Rewers stanowi wklęsłą część monety, w której centralnej, najjaśniejszej części znajduje się kawałek meteorytu NWA 11228. Otacza go wielokolorowy fluorescencyjny druk UV imitujący przestrzeń kosmiczną z planetami i gwiazdami.

Na awersie widoczne jest oksydowanie monety. Wzdłuż rantu zostały umieszczone informacje o parametrach: emitencie, nominale, roku wydania. Znajduje się tu również nazwa serii "Universe", imię królowej "Elizabeth II", której wizerunek możemy podziwiać w górnej części awersu.
Projektem monety zachwyciło się wielu kolekcjonerów na tegorocznych Targach Numizmatycznych w Berlinie. Polecamy jako dobrą inwestycję!

Projekty graficzne rewersu i awersu:
Wielki-Wybuch-Wszechświat-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

Zdjęcia wybitej monety:

Wielki-Wybuch-Wszechświat-nowa-seria-monet-Mennicy-GdańskiejWielki-Wybuch-Wszechświat-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

 Wielki-Wybuch-Wszechświat-nowa-seria-monet-Mennicy-GdańskiejWielki-Wybuch-Wszechświat-nowa-seria-monet-Mennicy-Gdańskiej

 

 

 

W dalszym ciągu rozwijamy i uatrakcyjniamy naszą ofertę monet - już wkrótce przedstawimy Państwu kolejne nowe serie monet, które z całą pewnością okażą się interesującymi formami inwestowania i lokowania oszczędności.


Autor: Izabela Lemańczyk