2$ Sztuczna Inteligencja - Kod Przyszłości

2 oz Ag 999 Fluorescencja

Na zamówienie
2$ Sztuczna Inteligencja - Kod Przyszłości

Zdjęcia monety są poglądowe, moneta w rzeczywistości może się nieznacznie różnić.

Nominał
2 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Druk UV
Dodatki
Druk fluorescencyjny
Nakład
500 szt.
Data emisji
2016-07
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Kod Przyszłości
Dostępność
Na zamówienie
Cena: 2 499,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Moneta Roku, a może Dekady! Świat nowych technologii, nowych wizji, nowych idei. Świat przyszłości. Seria monet: "Kod Przyszłości" przenosi nas w inny wymiar rzeczywistości. To najlepsza inwestycja, znak i symbol naszej przyszłości.

Pierwsza moneta z serii przedstawia Sztuczną Inteligencję. 

 

Obraz namalowany przez Sztuczną Inteligencję.

 

Współczesność chce za wszelką cenę stworzyć tzw. Inteligentne maszyny. Mają one pomóc ludzkości w codziennych sprawach. Wielu z wielkim entuzjazmem wyczekuje chwili, gdy pojawi się pierwsza na świecie w pełni inteligentna maszyna. Ale jest wielu takich, którzy krytycznie i z pesymizmem patrzą na rozwój sztucznej inteligencji.

Na łamach „The Independent” Stephen Hawking wraz z innymi wybitnymi naukowcami pisze:

„Spoglądając w przyszłość, nie dostrzegam fundamentalnych ograniczeń tego, co moglibyśmy osiągnąć. Nie ma prawa fizyki ograniczającego zorganizowanie cząstek w sposób, który umożliwiłby wykonywanie obliczeń o wiele bardziej skomplikowanych od tych, które wykonuje ludzki mózg. Wybuchowe przejście jest możliwe, choć ta zmiana może rozegrać się tak jak w filmie. Choćby tak, jak przedstawił to Irving Good w 1965 - maszyny z superludzką inteligencją mogące wciąż ulepszać swoje projekty”.

Hawking zadaje pytanie: Czy sztuczna inteligencja da się kontrolować? „ Można sobie wyobrazić technologię, która przechytrzyłaby rynki finansowe, przerosłaby możliwościami ludzkich wynalazców, wywiodłaby w pole światowych przywódców i stworzyłaby broń, której nie będziemy nawet w stanie zrozumieć. Podczas gdy krótkoterminowy rozwój sztucznej inteligencji zależy od tego, kto ją kontroluje, na dłuższą metę chodzi o to, czy sztuczną inteligencję w ogóle da się kontrolować. Zatem w obliczu ewentualnych, acz nieprzewidywalnych możliwości i zagrożeń eksperci robią, co mogą, by osiągnąć najlepsze rezultaty, prawda? Błąd. Jeśli przeważająca nad nami obca cywilizacja prześle nam wiadomość: "Przybędziemy za kilka dekad", odpowiemy: "Dobrze, dajcie znać, kiedy dotrzecie, zostawimy wam otwarte drzwi"? Prawdopodobnie nie, ale w mniejszym lub większym stopniu właśnie tak postępujemy ze sztuczną inteligencją”.

 

 

W tej samej serii / kategorii