Opinie Opinie

5£ Płonący Lew - Bestie Królowej

2 oz Ag 999 Ruten

Nominał 5 £
Państwo Wielka Brytania
Metal Ag 999
Waga 62,2 g
Rozmiar Ø 38,61 mm
Stempel BU
Dodatki Druk UV
Dodatki Ruten
Dodatki Pozłacanie
Nakład 200 szt.
Data emisji 2017-01
Akcesoria Certyfikat, Pudełko

Dostawa od: 2018-08-30

Cena: 616,97 zł

Cena: 599,00 zł

Bestie Królowej to brytyjska seria monet bulionowych upamiętniająca dziesięć heraldycznych bestii, które pełniły straż podczas koronacji królowej brytyjskiej. Pierwszą z serii jest Lew, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem inwestorów, dlatego teraz do ich oferty dołącza Płonący Lew. 

Moneta została poddana platerowaniu, które jest najbardziej ekskluzywną metodą uszlachetniania monet. Awers i rewers przykrył czarny ruten, rzadki metal przejściowym, który stał się doskonałym tłem dla walecznego Lwa. Sam Lew został ozdobiony 24-karatowym złotem, dzięki czemu jeszcze bardziej spektakularnie mieni się i afiszuje swoja potęgę.

Dzięki połączeniu rutenu i złota moneta zyskuje na wartości i prezentuje się naprawdę unikalnie. Ciemny ruten wydobywa blask, a złoto eksponuje bogactwo zastosowanych technik. Uzyskano w ten sposób niepowtarzalny, kontrastujący efekt, który niezwykle harmonijnie ze sobą współgra, a kunsztowne wykonanie czyni monetę wyjątkowym arcydziełem sztuki menniczej.

Całość zamknięta jest w luksusowym pudełku wraz z certyfikatem autentyczności, co stanowi doskonały prezent oraz niewątpliwie interesujący obiekt dla każdego kolekcjonera i inwestora.

Nakład jest ograniczony jedynie do 200 sztuk, co dodatkowo przemawia za ekskluzywnością tej monety.

W tej samej serii/kategorii


Kursy krzyżowe są obsługiwane przez Investing.com Polska.

Kursy krzyżowe są obsługiwane przez Investing.com Polska.

Surowce na Żywo są obsługiwane przez Investing.com Polska.