20$ Shen Quan, Sosna, Śliwka i Żurawie - Masterpieces of Art

3 oz Ag 999

Dostępny
20$ Shen Quan, Sosna, Śliwka i Żurawie - Masterpieces of Art 3 oz Ag 999 2016
Nominał
20 $
Państwo
Wyspy Cooka
Metal
Ag 999
Waga
93,40 g
Rozmiar
Ø 55 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Kryształy Swarovskiego
Dodatki
Pozłacanie
Dodatki
Tampondruk
Nakład
1759 szt.
Data emisji
2016-06
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Masterpieces of Art
Cena: 1 499,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Ta wspaniała trzyuncjowa moneta jest częścią wspaniałej serii Masterpieces of Art, prezentującej w oryginalny sposób najsłynniejsze obrazy świata.

Numizmat z czystego srebra, ozdobiony 18 kryształkami Swarovskiego, przedstawia reprodukcję obrazu chińskiego malarza.

Shen Quan żył w latach 1682–1760 podczas panowania dynastii Qing. Znany jest również jako Nanpin. Specjalizował się on w malarstwie ptaków oraz kwiatów. Jego dzieła były bardzo realistyczne i dekoracyjne oraz na tyle nowatorskie, że szybko wywarły wpływ na sztukę tworzoną przez innych malarzy chińskich. W 1731 roku Shen Quan został zaproszony do Japonii, gdzie zyskał wielu uczniów, a jego sztuka stała się dominującą w okresie Szogunatu Tokugawa (Edo).

"Sosna, śliwka i żurawie" - najbardziej znane dzieło tego artysty, powstało w 1759 roku i zostało namalowane na jedwabiu tuszem oraz kolorowymi farbami. To arcydzieło znajduje się w Muzeum Pałacowym w Pekinie (Zakazane Miasto). Jest to jeden z najdroższych chińskich obrazów.

Dzieło przeniesiono na rewers monety przy pomocy techniki tampondruku i otoczono ramką wykonaną z ręcznie dobieranych kryształów Swarovskiego. Moneta została wybita w 3 uncjach srebra próby 999. Każdy egzemplarz zapakowano w menniczy kapsel i czarną szkatułkę z logo serii Masterpieces of Art. Efektowna moneta zwraca uwagę nie tylko pięknym projektem, ale również ograniczoną wielkością emisji - tylko 1759 sztuk na cały świat. Wielkość nakładu nawiązuje do daty powstania obrazu.

W tej samej serii / kategorii