100 Marek Germania

1 oz Au 999

Dostępny
Nominał
100 Marek
Metal
Au 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 32 mm
Stempel
Lustrzany
Nakład
100 szt.
Data emisji
2021-10
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Cena: 14 883,71 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Przed Państwem kolejna odsłona złotej Germanii

Na awersie w śmiałej pozie na dziobie żaglowca, Germania zdaje się prowadzić swój lud w podróż na szerokie wody. Tradycyjnie, ukoronowana wieńcem laurowym, odziana jest w zbroję i opadającą tkaninę. W rękach dzierży cesarski miecz Reichsschwert oraz powiewającą na wietrze flagę.

Rewers monety 2021 pozostaje niezmieniony, przedstawiając wizerunek herbu Germania Mint z dwugłowym orłem, trzymającym błyskawice i otoczonym gałązkami oliwnymi. Orzeł to symbol z mitologii germańskiej, związany z Janusem – bogiem wszelkiego początku, opiekunem bram i mostów, patronem sojuszy. Zwrócone w przeciwną stronę głowy orła symbolizują przeszłość i przyszłość.

Każdy egzemplarz umieszczony jest w dedykowanym kapslu w kształcie soczewki, co pozwala jeszcze bardziej go podziwiać. Dodatkowo, moneta 1 oz Gold, otrzymała specjalne, luksusowe drewniane pudełko, które nie tylko chroni, ale również zwiększa jej wartość kolekcjonerską. Dołączony do każdego zestawu Certyfikat Autentyczności zawiera wszelkie niezbędne informacje i gwarantuje oryginalność monety.

W tej samej serii / kategorii