2$ Indie - Imperial Art

2 oz Ag 999 Agat

Na zamówienie
Nominał
2 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 50 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Agat
Dodatki
Numerowany Rant
Nakład
500 szt.
Data emisji
2020-11
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Imperial Art
Cena: 999,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

Przepraszamy ale chwilowo nie mamy tego produktu. Zostaw nam swój email, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny.


 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Do wspaniałej serii "Imperial Art" dołączyła kolejna piękna moneta - Indie. Imperial Art to seria pięknych i niezwykle starannie wykonanych monet, których tematem jest sztuka, architektura i osiągnięcia najstarszych cywilizacji w dziejach.

Cywilizacja doliny Indusu, znana również jako cywilizacja Harappan, jest najstarszą cywilizacją w Azji. Rozciągając się od północno-wschodniego Afganistanu po Pakistan i północno-zachodnie Indie, rozkwitała od 2600 do 1900 roku p.n.e. a powstała około 3000 pne. Architektura dzisiejszych Indii nawiązuje do swojej przeszłości i ukazuje bogate dziedzictwo kulturowe kraju.

Rewers monety ponownie zachwyca swoją szczegółowością. Z lewej strony monety znajduje się wizerunek Świątyni Mahabodhi. Jest to buddyjski zespół świątynny w miejscowości Bodh Gaja w stanie Bihar, w północnych Indiach. Został zbudowany w miejscu, gdzie Budda Siakjamuni według tradycji miał uzyskać oświecenie. Cały kompleks świątynny został wpisany w 2002 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

W tle umieszczono zjawiskowy Pałac Wiatrów. Znajduje się on w Jaipurze, wzniesiony w 1799 roku z inicjatywy maharadży Sawai Pratapa Singha (1778–1803). Budowla z czerwonego piaskowca z monumentalną fasadą stanęła przy jednej z głównych ulic Jaipuru, aby umożliwić damom dworu obserwowanie życia codziennego miasta – w fasadzie budowli znajdują się 953 małe zabudowane balkony. Nazwa została nadana budowli z uwagi na jej lekką konstrukcję i panującą we wnętrzach lekką, chłodną „bryzę”.

Z prawej strony rewersu uwagę przyciąga piękny agat, wkomponowany w wizerunek Świątyni Ranakpur Jain, która to znajduje się w wiosce Ranakpur w Radżastanie.

Z kolei na awersie monety główny budynek przedstawia Fort Amber - położony w odległości kilkunastu kilometrów od Jaipuru kompleks budowli obronnych i pałacowych. Obok wizerunku królowej Elżbiety II umieszczono odwzorowanie pomniku Buddy, który oryginalnie znajduje się w Świątyni Mahabodhi. Awers również ozdabia agat, a także fryzy, czyli poziome pasy dekoracyjne.

Projekt monety:

2$ Indie - Imperial Art 2$ Indie - Imperial Art

Model 3D:

 

2$ Indie - Imperial Art

 

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii