10$ Kanonizacja Jana Pawła II

100 oz Ag 999

7 dni
Nominał
100 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
3110 g
Rozmiar
130x100x33 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Diamenty
Nakład
99 szt.
Data emisji
2014-04
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Dostępność
7 dni
Cena: 31 999,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Moneta o niezwykłej wadze stu uncji (ponad 3 kilogramy) została wykonana w trudnym do osiągnięcia kształcie przedstawiającym granice Polski. Na monecie umieszczono 27 diamentów symbolizujących 27 lat pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Spośród wielu kamieni szlachetnych wybrano diament, ze względu na jego biblijne znaczenie jako symbolu niezłomnej woli i odwagi – zwłaszcza w cierpieniu.

AWERS: Na awersie monety widnieje Wawel (w tle mintmark), niżej zaś widok na Watykan od strony Tybru. Całość jest otoczona kunsztownym kwiatowym motywem - kwiaty to powojniki "Jan Paweł II" wyhodowane przez brata Stefana Franczaka, światowej sławy ogrodnika. W lewym górnym rogu głowa królowej z napisem "Elizabeth II", na dole "100dollars", "2014" i "Niue Island".

REWERS: Wewnątrz medalionu profil Papieża Jana Pawła II, opierającego się o ferulę (pastorał papieski), obok herb Papieża, zaś na obrzeżu medalionu, oprócz kunsztownego zdobienia napis "Sanctus Ioannes Paulus PP.II". Powyżej dewiza papieska "Totus Tuus" czyli "Cały Twój" – słowa modlitwy skierowane do Matki Boskiej. W tle monety Klasztor Jasnogórski wraz z Matką Boską Jasnogórską z lewej strony i witrażem z Janem Pawłem II z prawej - również z Bazyliki Jasnogórskiej. U dołu podana próba Ag 999,9. Aureola Matki Boskiej i Chrystusa oraz wnętrze medalionu złocone (24 karaty), każda moneta ma swój numer. 

Nakład: ściśle limitowany: 99 szt. (w Polsce dostępnych tylko 55 egzemplarzy)!!!

Powiązane produkty

W tej samej serii / kategorii