500 Togrog Szop - Duchy Leśne

1 oz Ag 999

Dostępny
Nominał
500 ₮
Państwo
Mongolia
Metal
Ag 999
Waga
31,1 g
Rozmiar
Ø 38,61 mm
Stempel
Lustrzany
Dodatki
Druk UV
Nakład
1500 szt.
Data emisji
2020-04
Akcesoria
Kapsel
Cena: 389,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Kolejna moneta dołącza do uroczej serii monet "Duchy Leśne". 

Tym razem na monecie z CIT znalazł się szop pracz. To gatunek ssaka pochodzący z Ameryki Północnej. Zwierzęta te są wszystkożerne, aktywne głównie w nocy. Najbardziej charakterystyczne cechy szopa pracza to niezwykle zręczne przednie łapy i czarny wzór maski wokół oczu. Szopy znane są z inteligencji; badania wykazują, że zwierzęta te przechowują w pamięci rozwiązania zadań nawet przez trzy lata.

Pierwotne miejsca występowania szopa pracza to lasy liściaste i mieszane Ameryki Północnej, jednak dzięki dużej zdolności adaptacji zwierzęta te przystosowały się do życia na terenach górskich i mokradłach słonych, a także na obszarach zurbanizowanych, gdzie bywają uważane za szkodniki. Na skutek ucieczek z ludzkich domów i przeprowadzanych w połowie XX wieku introdukcji szopy spotyka się również w kontynentalnej Europie (również w Polsce), w rejonie Kaukazu i w Japonii.

Ta srebrna moneta zdobiona jest wizerunkiem szopa w otoczeniu pięknych, kolorowych kwiatów. Nakład tej monety mongolskiej, będącej prawnym środkiem płatniczym, jest ograniczony do zaledwie 1500 sztuk.

W tej samej serii / kategorii