Opinie Opinie

50$ Ostatnie Życzenie - Wiedźmin

1 kg Ag 999 Agat

Wkrótce
50$ Ostatnie Życzenie - Wiedźmin

Nominał50 $
PaństwoNiue Island
MetalAg 999
Waga1 kg
RozmiarØ 100 mm
StempelOksydowany
DodatkiWysoki Relief
DodatkiAgat
DodatkiNumerowany Rant
Nakład200 szt.
Data emisji2020-01
AkcesoriaCertyfikat, Pudełko

Data dostawy 2020-03-10

Cena: 14 418,97 zł

Cena: 13 999,00 zł

UWAGA! Do 31 stycznia 2020 obowiązuje cena promocyjna wynosząca 13999 zł! Od 1 lutego 2020 zakup monety możliwy będzie w cenie regularnej - 16000 zł. 

Oferujemy monetę w formie przedsprzedaży - wysyłka zacznie się od 10 marca 2020. 

 

NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANA MONETA ROKU!

Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim ma zaszczyt przedstawić pierwszą monetę z niesamowitej serii "Wiedźmin". 

Jako jedyni otrzymaliśmy prawa do emitowania monet właśnie o tej tematyce, a jest ona naprawdę wyjątkowa! "Wiedźmin" jest naszym dobrem narodowym - to najsłynniejsza polska powieść fantasy, którą przeniesiono już na gry komputerowe, a w grudniu 2019 roku seria doczeka się ekranizacji w postaci serialu na platformie Netflix. 

Wiedźmin to postać stworzona przez polskiego pisarza fantasy - Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmini pojawiają się m.in. w tzw. cyklu wiedźmińskim, na który składają się dwa zbiory opowiadań: Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia, powieść Sezon Burz oraz pięciotomowa Saga o Wiedźminie. Wiedźmini zrzeszeni są w bractwie i zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Głównym bohaterem cyklu jest wiedźmin Geralt z Rivii.

Każda moneta z serii poświęcona będzie jednej z książek Sagi o Wiedźminie. Tematyka każdej z nich nawiązywała będzie do scen tytułowych lub innych ważnych dla przebiegu akcji.

Ta kilogramowa moneta na rewersie ukazuje kluczową dla całej sagi scenę z książki "Ostatnie Życzenie", kiedy to Jeż chciał wziąć za żonę Pavettę, córkę królowej Cintry. Jej matka, Calanthe, nie chciała wyrazić na to zgody. Rewers zdobi wysoki relief ukazujący każdy szczegół projektu, a także agat, imitujący okno zamku. 

Na awersie pokazano moment przyjazdu Geralta do zamku w Cintrze. 

Moneta zawdzięcza swoją wyjątkowość tematowi, a także temu, że jest to 1 kilogram czystego srebra. Jej nakład to jedyne 200 sztuk na cały świat, a tylko 100 sztuk trafi na rynek kolekcjonerski!

Zapakowana jest w eleganckie, błyszczące czarne opakowanie z wizerunkiem symbolu Wiedźmina - wilkiem. 

Produkty powiązane

W tej samej serii/kategorii

Instagram