Opinie Opinie

5$ Ostatnie Życzenie - Wiedźmin

2 oz Ag 999 Wstawka 3D

Nominał5 $
PaństwoNiue Island
MetalAg 999
Waga62,2 g
RozmiarØ 45 mm
StempelOksydowany
DodatkiWstawka 3D
DodatkiWysoki Relief
DodatkiSelektywne złocenie
DodatkiNumerowany Rant
Nakład2000 szt.
Data emisji2019-11
AkcesoriaCertyfikat, Pudełko

Data dostawy 2020-02-29

Cena: 1 440,97 zł

Cena: 1 399,00 zł

UWAGA! Do 31 stycznia 2020 obowiązuje cena promocyjna wynosząca 1399 zł! Od 1 lutego 2020 zakup monety możliwy będzie w cenie regularnej - 1600 zł. 

UWAGA! NOWY TERMIN DOSTAWY. MONETY ZAMÓWIONE PO 9 STYCZNIA  ZOSTANĄ WYSŁANE PO 29 LUTEGO 2020. 

NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANA MONETA ROKU!

Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim ma zaszczyt przedstawić pierwszą monetę z niesamowitej serii "Wiedźmin". 

Jako jedyni otrzymaliśmy prawa do emitowania monet właśnie o tej tematyce, a jest ona naprawdę wyjątkowa! "Wiedźmin" jest naszym dobrem narodowym - to najsłynniejsza polska powieść fantasy, którą przeniesiono już na gry komputerowe, a w grudniu 2019 roku seria doczeka się ekranizacji w postaci serialu na platformie Netflix. 

Wiedźmin to postać stworzona przez polskiego pisarza fantasy - Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmini pojawiają się m.in. w tzw. cyklu wiedźmińskim, na który składają się dwa zbiory opowiadań: Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia, powieść Sezon Burz oraz pięciotomowa Saga o Wiedźminie. Wiedźmini zrzeszeni są w bractwie i zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Głównym bohaterem cyklu jest wiedźmin Geralt z Rivii.

Każda moneta z serii poświęcona będzie jednej z książek Sagi o Wiedźminie. Tematyka każdej z nich nawiązywała będzie do scen tytułowych lub innych ważnych dla przebiegu akcji.

Ta dwuuncjowa moneta na rewersie ukazuje walczącego Geralta, który wraz z Yennefer próbuje uratować swojego kompana Jaskra, owładniętego zaklęciem Dżina. Moneta zdobiona jest wyjątkowo wysokim reliefem, który w najdrobniejszych szczegółach pokazuje każdy detal projektu. Miecz Wiedźmina został ozdobiony złotem. Yennefer otrzymała kulę wydrukowaną na drukarce 3D. W projekcie zastosowano najnowocześniejsze techniki, aby moneta zachwycała każdego, kto tylko na nią spojrzy.

Na awersie pokazano symbole Wiedźmina, takie jak wilk oraz miecz, a także salę oraz ornamenty zamku w Cintrze. 

 

Projekty rewersu i awersu:

 

 

Moneta zawdzięcza swoją unikatowość selektywnemu złoceniu, wstawce 3D oraz antycznemu wykończeniu. Jej nakład wynosi jedynie 2000 sztuk na cały świat, a tylko 700 sztuk trafi na rynek kolekcjonerski!

Etapy powstawania projektu:

 

Produkty powiązane

W tej samej serii/kategorii

Instagram