5$ Amazonki - Wojowniczki

2 oz Ag 999

Dostępny
5$ Amazonki - Wojowniczki
Nominał
5 $
Państwo
Niue Island
Metal
Ag 999
Waga
62,2 g
Rozmiar
Ø 45 mm
Stempel
Oksydowany
Dodatki
Wysoki Relief
Dodatki
Dębowa Wstawka
Dodatki
Selektywne Złocenia
Nakład
555 szt.
Data emisji
2019-09
Akcesoria
Certyfikat, Pudełko
Seria
Wojowniczki
Cena: 1 799,00 zł
Przelew i gotówka DotPay +1,5%Paypal +3,5%
Ilość

 

CERTYFIKAT SSL - BEZPIECZNE ZAKUPY

 

UBEZPIECZONA PRZESYŁKA / ODBIÓR OSOBISTY

Ta srebrna moneta to pierwsze wydanie nowej serii "Wojowniczki".

Rewers przedstawia gotowe do walki amazonki. Selektywne złocenie uwypukla wysoki relief monety. Dodatkiem jest dębowa wstawka w postaci tarczy jednej z wojowniczek. Moneta znajduje się w drewnianym etui. Jej nakład jest bardzo ograniczony - dostępnych jest jedynie 555 sztuk na całym świecie!


Amazonki - według greckiej mitologii było to plemię wojowniczych kobiet, wywodzące się od boga Aresa i nimfy Harmonii. Zamieszkiwały one wybrzeża Morza Czarnego.

Wojowniczki te były niezwykle walecznym, niezależnym narodem, tworzyły społeczność wyłącznie kobiecą, mężczyzn uważały za gorszych. Ubierały się w skóry dzikich zwierząt, świetnie ciskały oszczepem, strzelały z łuku i jeździły konno. Miały tarcze w kształcie półksiężyca i hełmy ozdobione piórami.

Utrzymywały stosunki z cudzoziemcami, żeby podtrzymać ród. Swoje potomstwo płci męskiej zabijały lub kaleczyły, bądź oddawały ojcom na wychowanie, dzieci płci żeńskiej kształciły w sztuce wojennej. Sądzono, że Amazonki usuwały dziewczętom pierś, aby nie przeszkadzała im w napinaniu cięciwy łuku lub rzucaniu dzidą.

W tej samej serii / kategorii